Změny v hromadné dopravě od 7. dubna 2015 (AKTUALIZOVÁNO)

Dlouho avizovaná integrace Neratovicka a Mělnicka (pro podrobné informace klikněte na červený text) do systému pražské integrované dopravy proběhne 7. 4. 2015. Právě od tohoto dne nastanou i některé změny, které se dotknou Předboje.

Určitě pozitivním důsledkem pro Předboj je posílení linky 368 a její „narovnání“ v Ďáblicích, po kterém jsme volali už léta a které by mělo zkrátit dojezdobou dobu ke stanici metra Ládví.

Další pozitivní změnou je, že v době od 13.45 do 19.15 hod. pojedou opět všechny spoje z Ládví až do Předboje, kromě toho vždy po půlhodině!

Naopak se budeme muset smířit s tím, že mimo špičku a o víkendech bude autobus jezdit jen do Líbeznic, kde bude nutno přestoupit. Návaznost je vyřešena, přestup by neměl trvat dlouho, kromě toho se například o víkendech dostaneme do a z Předboje každé dvě hodiny (dosud byl interval tříhodinový.

Jízdní řády zveřejníme po jejich dodání ze strany organizátora pražské integrované dopravy, společnosti ROPID.

Tisková zpráva ROPIDu je zde, mapa nového vedení linek tady. Podívat se můžete i na soupis změn všech linek, vč. 368. A speciální web zřízený k integraci naleznete zde.

-sob-