Obecní policie v září: Obvyklý provoz

Kromě tradičního chytání padouchů v plechových miláčcích dohlíželi strážníci na klidný průběh komunálních a senátních voleb a taky prolustrovali odstavené vozidlo a odevzdali majitelce psa v ulici Pod Kapličkou. A co dalšího se přihodilo? Čtěte dál.

Volby můžeme přeskočit, k žádnému incidentu, který by vyžadoval zákrok policie, nedošlo. Ovšem francouzský buldoček pobíhající Pod Kapličkou už strážníky zaměstnal. Odchytili ho osobně a podle čipu kontaktovali majitelku, které ho po předložení očkovacího průkazu, jímž prokázala vlastnické právo ke zvířeti, s domluvou vrátili. Dále hlídka zajistila odvoz kočky, kterou zabil řidič auta u fotbalového hřiště.

V odstaveném vozidle Na Bezdězi byli nalezeni dva pasažéři, mladá žena a o nějaký ten pátek starší muž. Ten má poměrně zajímavou minulost, ale aktuálně po něm pátrání vyhlášeno není. Oba byli rovněž s domluvou propuštěni.

A jak dopadlo měření rychlosti vozidel? Rekord drží s rychlostí 74 km/h žena, na druhé místě je s rychlostí 70 km/h rovněž řidička a teprve třetí místo obsadil muž, i když v těsném závěsu za stříbrnou medailistkou – s rychlostí 69 km/h.