Obecní policie v září: Neoprávněné zábory

Rozmáhá se nám tu takový nešvar… někteří spoluobčané mají zřejmě dojem, že na ulici se dá odložit či položit kdekoli cokoli. Strážníci tak řešili v září několik případů odstavených automobilů, kontejnerů na stavební odpad, palet…

V neposlední řadě se na veřejném prostranství objevila i mobilní toaleta. Bohužel se zdá, že ne všichni jsou ochotni respektovat upozornění a slušnou žádost o odstranění tzv. neoprávněného záboru. V takových případech budeme muset do budoucna patrně vyvolat přestupkové řízení. Děkujeme ale všem těm, kteří se chovají slušně a svůj majetek bez prodlení odstraní (např. v ulicích Pod Vrškem a Východní Stráň) nebo zajdou na úřad uhradit příslušný poplatek za zábor.

Již tradičně probíhal i odchyt psů běhajících volně po obci. Jeden páníček si odvedl pejska domů jen s domluvou, druhý byl ovšem lehčí o 500korunovou pokutu.

Při měření rychlosti projíždějících vozidel byla tentokrát zastavena a potrestána jedna řidička. Příště si snad přibrzdí, tentokrát ji jejích 63 km/h stálo taky 500 korun.

Až komický, byť potenciálně nebezpečný, byl případ řidiče odchyceného hlídkou ve vozidle Ford Escort. Vozidlo zaujalo hlídku obecní policie díky chybějící přední tabulce s registrační značkou. Ta zadní pak patřila úplně jinému vozidlu. Ford neměl ani platnou technickou kontrolu. A řidič nezapíral. Auto koupil v Kostelci nad Labem od kamaráda na náhradní díly, který mu dal alespoň jednu „espézetku“, aby nebyl tak nápadný. Kromě toho neměl řidičské oprávnění. Nechal se ovšem zadržet a vyčkal příjezdu republikové policie, která si celý případ převzala.

-sob-