Obecní policie v březnu: Učíme se parkovat

Měsíc prevence, napomínání a psích nalezenců.

Parkování v obytných zónách je stále problém, i když už zdaleka ne takový, jaký býval. Většina řidičů si zvykla na normální režim a svoje auta si uklízí. Hříšníci dobrovolně kontaktují strážníky, a pokud se nechovají neurvale, přestupek je řešen domluvou.

Z podobného „pytle“ je stání vozidel na manipulační zastávce autobusů na návsi. Přitom důvodem pro zřízení oficiální konečné bylo, že si řidiči často neměli kde na návsi odpočinout. Respektujte prosím i jejich právo na řádné přestávky.

Obecní policie v průběhu března prováděla i namátkové měření rychlosti, a to i v době ranní špičky. Zjištěn nebyl jediný přestupek. Věřme, že není náhoda, že měli strážníci štěstí na samé slušné řidiče. To se bohužel nedá říct o obytných zónách, kde se pohybují velmi rychlá vozidla v těch nejnepřehlednějších místech. Tuto problematiku aktuálně řešíme.

Pokud se týká ztracených zvířat, v březnu skončil v policejním kotci jeden pes. Jeho majitele se bohužel nepodařilo najít, takže posléze putoval do kralupského útulku.

Za zmínku pak určitě stojí, že se konala další z besed v naší mateřské škole. Kdy jindy než v útlém věku začít dětem vštěpovat, že na ulici jsou vždy tím slabším, i když mají třeba přednost.

-sob-