Dvě dotace pro Předboj

Dotaci na tepelné čerpadlo do školky jsem zmiňoval už mockrát. Letos jsme ale byli úspěšní ještě se dvěma dalšími projekty. Ještě na podzim tak vybudujeme malé „cvičiště“ s několika stroji, kde se budete moci pořádně rozhýbat, a čeká nás zateplení budovy obecního úřadu.

Na cvičební stroje můžeme čerpat 100 tisíc korun, které určitě využijeme. Celkem čtyři stroje budou instalovány v oblasti Západní Stráně, kde už jsou pro ně připraveny základy. Začátkem října bude definitivně upraven terén položením zámkové dlažby. A pak už by dodavatel měl stroje přivézt.

Zateplení budovy obecního úřadu bude tvrdší oříšek, protože nás čeká další výběrové řízení podléhající zákonu o veřejných zakázkách. Projekt je podle podmínek dotace nutné realizovat ještě letos, proto, volby-nevolby, musíme řízení začít připravovat. Věříme, že volební výsledek realizaci celé akce neovlivní, protože by byla velká škoda přijít o cca 1,1 mil. Kč z fondů EU a dalších více než 65 tisíc korun, které projektu přidělil Státní fond životního prostředí. Osobně bych byl raději, kdybychom dostali příspěvek na dostavbu mateřské školky, ale i oprava úřadu je z důvodu výskytu plísně a vlhkého zdiva žádoucí.

Radek Soběslavský