Zábavné odpoledne u Předbojského rybníka… aneb co jsme kvůli počasí nezvládli.

Letos nám na Dětský den 1. 6. počasí moc nepřálo, proto jsme se rozhodli část programu pro děti a rodiče přesunout na pozdější termín. S napětím jsme očekávali, zda tentokrát počasí vyjde. A opravdu neděle 23. 6. u Velkého předbojského rybníka se opravdu vydařila. Celé odpoledne nás provázelo sluníčko, tak jak ho máme v logu oslav Dětského dne.

Rybáři – pan Zahrádka, pan Frydrych i pan Jirkovský z místního rybářského spolku se věnovali v průběhu odpoledne dětem, které si chtěly zkusit zachytat živé ryby z rybníka a některým se dokonce i zadařilo.  Ti menší měli možnost zkusit rybolov dřevěných rybiček na dece, jako provizorním rybníku a každý si samozřejmě odnesl odměnu.

Přijeli k nám opět po roce modeláři z Modelklubu Mělník. Jsou to modelářští srdcaři a rádi využili možnosti předvést modely lodí na našem rybníku. Sjeli se k nám z Obříství, Mělníka, Jesenice, Prahy, a dokonce i z Náchoda. Nejen děti, ale i dospělí, obdivovali jejich modely lodí a nebyly to jen lodě v různém provedení, ale i R/C kachna nebo i modely letadel. Kdo chtěl, mohl si i jeden z pomalejších R/C modelů sám vyzkoušet. Bylo to zajímavé zpestření, všichni jsme je rádi sledovali a jsme rádi, že mezi nás dorazili.

Na rybníku bylo rušno. Kromě R/C modelů se v průběhu odpoledne jezdilo i na 2 raftech. Pokud neměli s sebou děti dospělého, tak je svezl Martin, který se s Eliškou staral o bezpečnost u raftů i z břehu. Projížďky na raftech měly velký úspěch a byl o ně velký zájem.

Děti měly rovněž k dispozici nafukovací skákací hrad Lízátko.

Přes hodinu se dětem věnovala paní učitelka Štěpánka, která připravila zábavnou, sportovní dráhu, kterou zvládali děti napříč věkem a v cíli si mohly vybrat zaslouženou odměnu.

V průběhu celého odpoledne dětem rozdávala žetonky na zmrzlinu zdarma paní Andrea a kdo nedostal 1. 6. památeční placku s logem Dětského dne, tak s ní odcházel právě v neděli.

Další část zábavného programu byla věnována dětské diskotéce a tanečkům. Přijel mezi nás Roman Štukheil, lektor zumby, který měl pro děti připravený zábavný taneční program.

S blížícím se koncem programu všichni vyhlíželi hasiče z SDH Dolínek Odolena Voda. Nakonec opravdu přijeli a pěna byla! Děti se pořádně vyřádily a zábava byla zaručena.

Občerstvení tentokrát zajistila Vinotéka Odolena Voda a Zmrzlina 89 z Kostelce nad Labem.

Děkujeme našemu místnímu zvukaři Tiborovi za zajištění ozvučení.

V neposlední řadě obrovské díky patří našim sponzorům, bez kterých bychom tak obsáhlý dvoudenní program pro rodiče a děti neuskutečnili.

Z vašich ohlasů víme, že se Vám odpoledne líbilo. Obdobnou akci proto u rybníka budeme určitě opakovat.