Výlet se seniory do Máslovic a Odolene Vody

V pátek, 8. 12. 2023, zorganizoval obecní úřad za účasti starostky a místostarosty obce, poznávací výlet pro seniory do okolních obcí. Navštívili jsme obec Máslovice a zdejší Muzeum másla. Přivítala nás přímo paní starostka Ing. Vladimíra Sýkorová. Malé máslovické muzeum je jediné svého druhu ve Střední Evropě a každý rok je zde vystaven, během Vánoc, betlém z másla. Paní starostka byla znamenitou průvodkyní a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí související s výrobou másla a prohlédli jsme si krásný betlém z másla, který každý rok tvoří občané obce Máslovice. Navíc jsme v muzeu shlédli, kromě stálé expozice o historii obce, i výstavu panenek. Přímo v muzeu jsme si mohli zakoupit vánoční upomínkové předměty a ochutnat skvělou Dolskou medovinu. Následně, nás paní starostka provedla i zcela novým komunitním centrem s obecní restaurací…….No, máme co „závidět“.

Druhým zastavením byla Odolena Voda, Dolínek, kde se nachází památník a rodný dům Vítězslava Hálka. Zde nás přivítala průvodkyně, paní Jindřiška Týcová a prošla s námi celou expozici o životě a díle místního slavného rodáka. Zde se básník narodil a prožil zde první čtyři roky svého života. Krásná expozice, zahrnuje soubor dokumentů a obrazových materiálů seznamující s básníkovým životem a dílem. Při odchodu jsme se zapsali do pamětní knihy. Potom následoval skvělý oběd v restauraci Opera, která je přímo u památníku. Po obědě nás milý pan řidič ze společnosti Robus, s. r. o. odvezl zpět do Předboje k obecnímu úřadu. Výlet byl skvělý a moc jsme si ho užili, jenom škoda, že nás bylo tak málo.

Vzhledem k zájmu všech účastníků, máme již výletní plán na jaro 2024. Tentokrát by to byla obec Panenské Břežany – Památník národního útlaku a odboje a Kaple svaté Anny a opět Odolena Voda, tentokrát barokní kostel Sv. Klimenta a římskokatolická farnost.

Už se moc těšíme a doufáme, že nás tentokrát bude mnohem více.