Střelba na nevinné zvíře (AKTUALIZOVÁNO)

Máte kočičku nebo kocourka? Pak si dávejte velký pozor, protože o ně můžete i přijít!

 

Bohužel mezi námi bydlí i tací, kteří kočičí mazlíčky zřejmě nenávidí a neváhají na ně vystřelit. To rozhodně není legrace! Mohou o tom vyprávět manželé K., kteří vděčí za záchranu života svého kocoura Olivera zkušenému veterináři z Prahy.

Kocour Oliver se v neděli 6. dubna vrátil z obvyklé „obchůzky“ po naší obci v katastrofálním stavu. Jelikož se dusil a nemohl dýchat, okamžitě odjeli do Prahy na veterinární kliniku, kde bylo z rentgenového snímku zjištěno, že má Oliver v těle tři broky ze vzduchovky, z nichž jeden mu prostřelil plíce. Oliver musel být několik dní hospitalizován na klinice a udržován při životě na plicní ventilaci. Jenom zázrakem se z toho dostal. Teď už zase vychází na své obvyklé „obchůzky“ po obci… Ale je to pro něho bezpečné? Kdo je tak bezcitný, že bez zaváhání vytáhne vzduchovku a střelí do kočky?

-dhor a kol.- 

Pohled z „druhé strany“ nabízí čtenář a samozřejmě Předboják PM: Chápu, že střelba vzduchovkou na zvíře je neetická a rozhodně ji neschvaluji – zejména proto, že zásah projektilem ze vzduchové zbraně nemá dost energie k bezbolestnému a rychlému usmrcení zvířete. Ale na druhé straně jsem odpůrcem volného pohybu koček po vesnici. Vadí mi, že si při sekání své zahrady musím dávat pozor, abych nešlápl do kočičího výkalu, že v pískovišti na mé zahradě občas najde dítě kočičinec, a není mi ani příjemné dobíjet potrhané a pokousané ptáky, kteří se stali obětí lovu nějaké kočky. Nehledě na skutečnost, že kočky přenáší řadu vážných nemocí – například toxoplasmózu, která je nebezpečná pro malé děti a těhotné ženy. Každý si může chovat doma mazlíčky, jaké uzná za vhodné, ale pouze do toho okamžiku, než jejich chov začne obtěžovat nebo ohrožovat své okolí. Máme doma malého pejska a poctivě sbíráme jeho exkrementy, aby neobtěžovaly ostatní obyvatele vesnice.