Revitalizace centrálního parku je před dokončením

Po technologické přestávce, kdy byly v parku realizovány stavební práce, budovány opěrné zídky, schodiště a chodníčky, se blíží dokončení celé akce. S ohledem na nadcházející podzim, tedy období vhodné pro plánovanou výsadbu, budou nyní provedeny úpravy terénu pro založení trávníku a poté i vlastní výsadbové práce. Rovněž budou upraveny chodníky, nášlapy i terén, které vypláchla voda z vydatných dešťů. Prostor tak konečně získá vizuální podobu, která odpovídá jeho určení i poloze.

Zároveň nám dovolte Vás upozornit, že, jak ostatně vyplývá z výše uvedených informací, park není dokončen a stále se nachází v režimu stavby. Není proto vhodné, aby se v něm zatím kdokoliv kromě zaměstnanců zhotovitele stavby pohyboval. Z tohoto důvodu jsme byli nuceni obnovit označení zákazu vstupu a věříme, že nebude nikoho nijak zvlášť „rušit“, aby jej opět odstranil.

O dokončení výsadby, resp. celé rekonstrukce Vás budeme včas informovat. Měli jsme v plánu park po dokončení slavnostně otevřít, nicméně stejně jako některé další společenské akce budeme s ohledem na situaci s omezeními v důsledku covidu jeho slavnostní otevření odkládat na příhodnější období.

Pavla Příšovská, starostka