Pozdrav z knihovny

Zanedlouho bude konec roku. Hodnocení činnosti knihovny necháme až na začátek roku 2013. Zase najdeme a odměníme nejlepší čtenáře. Do té doby však mohou naši příznivci ještě hodně ovlivnit počet přečtených knih.

Vy, kdo jste nebyli v poslední době v knihovně, určitě se zastavte. Za dlouhých zimních večerů by se Vám třeba hodila některá z knih, které jsme koncem října přivezli z Husovy knihovny v Říčanech nebo sami nakoupili.  Seznam těchto 90 nejnovějších knih naleznete zde.
Knihovnu můžete navštívit od prosince do konce února vždy ve středu od 14.00 do 17.00.
Jenom na ukázku vybírám některé tituly: Robyn Carrová – Městečko Virgin River Causy Goodwinová – Má poslední vévodkyně
Sarah Turnbull – Skoro Francouzka
James Patterson – Pohlednice smrti
Jiří Stibral – Tajemství rytířů Templu
Eduard Petiška – Anička a básnička, Anička a flétnička, Anička malířka.
Na závěr bych se chtěla s Vámi podělit o zajímavý recept na hezký nový rok. To se prý vezme 12 měsíců, pořádně se očistí od veškeré zlomyslnosti, chamtivosti a nenávisti. Každý měsíc se rozdělí střídavě na 28, 30 a 31 dílků tak, že vystačí na celý rok. Potom se každý den upraví tak, že se vezme 1 porce důvěry, 1 dávka poctivé práce, 2 dávky dobré nálady, přidají se 3 vrchovaté lžíce optimismu, čajová lžička snášenlivosti, zrnko taktu a špetka trpělivosti. Vše se promíchá a bohatě zalije láskou a ozdobí kytičkou pozornosti. Podává se s milým úsměvem a dobrým slovem. To vše a ještě příjemně prožité vánoční svátky, hodně zdraví, spokojenosti a úspěchů do nového roku 2013 přeje
Jana Šandarová, knihovnice