Pejsky mám rád

 

Minulý týden mě před úřadem oslovila kamarádka slovy: „Ty seš ten, kdo nemá rád psy.“ Smála a myslela to samozřejmě v nadsázce. Bez nadsázky jsem ale opáčil, že to není pravda. Jen mám čím dál míň rád mnohé jejich páníčky.

Dnes ráno jsem na travnatém pásu před domem napočítal exkrementy od cca 2-3 psů a daleko před sebou, v křižovatce ulic Kojetické a Pod Hřištěm jsem zahlédl jakéhosi většího psa v oblečku, zato bez vodítka, páníček špacíroval pár metrů za ním.

Včera před jednáním zastupitelstva mi jiná kamarádka telefonovala, protože jí v neděli útočili na kočárek na Západní Stráni dva psi vypuštění majitelkou z neoploceného pozemku. Chtěla, abych se o tom na jednání zmínil. Velká chyba je, že s manželem nezavolali policii (s „pejskařkou“ si to ale vyříkali).

Pořád si myslím, že psi za nic nemůžou, trestat je třeba jejich majitele. Proto jsem požádal strážníky naší obecní policie o nekompromisní přístup v případě zjištění nějakého „psího“ přestupku. Není možné, aby se v ulicích volně pohybovali psi bez dozoru. Neustále na tento nešvar upozorňujeme, přesto mají mnozí z nás stále pocit, že dokud nedošlo ke zranění, vlastně se nic neděje. Až se stane, bude už pozdě!

-sob-