Pár nových stromů

O víkendu se nám podařilo zasadit dva javory v křižovatce ulic Kojetická-Na Jaroši-Pod Hřištěm.

Oba jsou náhradou dvě břízy, o které jsme přišli v posledním roce. Javory jsme zvolili ze dvou důvodů: poslední strom v křižovatce je taky javor a kromě toho se zdá, že javorům se tady celkem daří (sazenice jsme ostatně vykopali v lesíku u hřiště). Poprvé jsme pak při výsadbě použili hydrogel, což je přípravek, jenž by měl stromům pomoci přežít suchá období (granulát absorbuje přebytečnou vodu, kterou pak vrací do kořenového systému rostliny). A ještě něco. Světe, div se, druhý den, se u stromků objevily tyčky a javory jsou k nim přivázané. Neznámému Předbojákovi, kterému není lhostejný veřejný prostor, tímto děkujeme.

Stromy podél Kojetické jsou až na jednu výjimku ošetřeny, uvidíme, jestli jim pomůže letošní na srážky bohatší rok. Ohledně některých lip zůstáváme skeptičtí.

V Nové ulici jsme se zatím rozhodli neměnit dvě sakury, z nichž jedna se pouze na první pohled jevila jako uschlá a druhou v létě ulomil vandal (byl vypátrán a cenu stromu vč. opěrných prvků ve výši 5.300,- Kč v červnu uhradil). Oba stromy stále žijí, a proto jsme se rozhodli dát jim ještě šanci. Jsou totiž už zakořeněné, což je jejich výhoda oproti sazenicím, za které bychom je měnili. Držme jim palce, ať se na jaře zazelenají!

HP, sob