Obecní policie: Září – měsíc psů

Kromě volně pobíhajících zvířat jsme ale zaznamenali taky jednu vypáčenou zahradní chatku ve Zvonkové ulici a případ řidiče, který si to po Hlavní svištěl sedmdesátkou.

Ze zmíněné chatky se majitelům nic neztratilo, zloději byli asi překvapeni, když si dali práci s vylomením dveří, že toho za nimi k ukradení moc není. Pro majitele je to ale stejně otrava, protože oprava dveří taky něco stojí. Snad se ale jednalo o ojedinělý případ, žádný další už v průběhu měsíce zaznamenán nebyl.

Že se občas v Předboji objeví nějaký ten řidič-nezbeda, který neví, že má jet padesátkou, je prakticky nevyhnutelné. Tomu, který tu projížděl začátkem září, naměřili strážníci rychlost 69 km/h. Oceněn byl pokutou ve výši 1000 korun.

Jinak byl ale první podzimní měsíc spojen hlavně se psy. Jeden utekl majiteli údajně proto, že silný vítr zabránil správnému uzavření vrat. Druhý a třetí byli odchyceni (v různých dnech, nikoli najednou) U Kůlen a předáni majitelům po mezipřistání v záchytném kotci. Jak se ale dostali bez dozoru na ulici, není ani v jednom z těchto dvou případů známo. Další dva psi byli spatření U Prutníku, než ale dorazili strážníci, zvířata byla pryč. Nevíme tedy, zda se jen přesunuli mimo obec, nebo se vrátili ke svému páníčkovi. Možná je totiž jen venčil „na volno“, byl zrovna někde za rohem a neměl je tak pod kontrolou. Apelujeme tedy opět na všechny pejskaře: hlídejte si svoje miláčky, neštěstí se může přihodit kdykoli. Na rozdíl od koček, jejichž volný pohyb nikoho zásadně neohrožuje, je pes považován za zvíře potenciálně nebezpečné.

Závěrem pak děkujeme strážníkům za demonstraci zásahu na oslavě 765 let Předboje.

-sob-