Obecní policie v září: Pozor na noční klid

Září bylo z pohledu obecní policie určitě záživnější než předchozí prázdninové ondobí. Přesto se dá Předboj stále považovat za poměrně bezpečnou obec. Posuďte sami.

Na pytláka chytajícího ryby v předbojském rybníku Velkém strážníci narazili strážníci počátkem měsíce. Ukázalo se, že měl všechny platná povolení k lovu ryb, kromě toho, které by mu umožnilo rybolov v Předboji. Na náš rybník totiž každý potřebuje speciální povolenku od předbojského rybářského spolku. Rybář byl hlídkou poučen o správném postupu.

Méně rozvahy projevil řidič Fabie, který měl, rovněž v okolí rybníka, pocit, že jej během jízdy ohrozila hlídka ve služebním vozidle jedoucí v protisměru. Na strážníky tak vulgárně gestikuloval a jeho agresivita, naštěstí pouze slovní, se nezmírnila ani poté, co byl hlídkou následně zastaven a požádán o vysvětlení. Zkrotnul ale hned poté, co mu strážníci přehráli záznam, na němž bylo vidět, že jejich jízda neměla na tu jeho pražádný vliv. Řidič byl hlídkou poučen o ohleduplném chování na silnici a propuštěn.

Z podezřelého cyklisty, jehož si ve Spojovací ulici všimla pozorná Předbojačka, jak nakukuje do zahrad a prohlíží si jednotlivé domy, se vyklubal nájemník z jednoho z domů. Přesto je dobře, že svoje okolí sledujeme, příště už to může být třeba tipař.

Další volně pobíhající pes byl odchycen a odvezen do policejního kotce v Líbeznicích ze Západní Stráně. Majitelka si ho vyzvedla hned druhý den. Proč ale jezevčík neměl známku ani čip? Ještě že zrovna tento pejsek nepatří k agresivním plemenům a je menší postavy.

Na porušení nočního klidu byla hlídka upozorněna v noci 10. září. Po upozornění na pokročilou hodinu se slavící společnost omluvila a přesunula se dovnitř domu. Na Západní Stráni tak zavládl opět klid a pohoda. Doporučujeme ale všem slavícím nebo prostě třeba jen grilujícím nebo pasivně venku pobývajícím občanům, aby si v noci dávali pozor na hluk, který svým pobytem venku produkují. Předboj není velkoměsto a tak je každý zvuk daleko více slyšet.

V září se rovněž po delší době podařilo strážníkům narazit na řidiče překračující rychlost. Byli dva a po odečtení odchylky jim hlídka naměřila 63, resp. 66, km/h. První uhradil pokutu 500 a druhý 1000 korun.

-sob-