Obecní policie v únoru: Rychlá kola

O tom, že se blíží jaro, nebylo na konci února pochyb. V ulicích pobíhali osamělí pejsci a hlavně někteří řidiči byli jako utržení z řetězu.

Na pokutách se strážníkům povedlo vybrat o dost peněz více než jindy. Nejčastěji přitom řidiči překračovali rychlost o 10-20 km/h. Rekordman nicméně na Velkoveské překročil osmdesátku. Když uviděl hlídku, ladným obloučkem se jí vyhnul a pokračoval ve zběsilé jízdě do Čenkovské ulice. Hlídka nelenila a vyrazila za hříšníkem. V Břežanské ulici už ale našla jen opuštěné a nezajištěné vozidlo. V kufru strážníci našli nářadí a další pomůcky sloužící patrně ke krádežím pohonných hmot. Poté lustrací vozidla zjistili, že majitel a provozovatel vozidla, t. č. bydlící ve Veliké Vsi, má vysloveny již 4 (!) zákazy řízení. Na adrese, kterou měli strážníci k dispozici, však muž nebyl k nalezení, přestože svědek jeho útěku od vozidla hlídce sdělil, že řidič kvapně zmizel přes pole právě k Veliké Vsi. Strážníci tak celou věc předali policii do Odoleny Vody. Zbývá jen doplnit, že řidič se ve večerních hodinách policii sám přihlásil.

Dalšímu řidiči obecní policisté naopak na Velkoveské pomohli, když se mu neopatrným manévrem podařilo napasovat plechového miláčka jeho zadní částí do příkopu. Vytažení bylo otázkou několika minut a vzhledem k tomu, že na vozidle ani okolí nevznikla žádná škoda, mohl řidič pokračovat v další jízdě.

To v ulici Ke Tvrzi jiný řidič asi po příchodu k vozidlu radost neměl. Našel ho totiž zajištěné technickým prostředkem k zabránění odjezdu vozidla, tzv. botičkou. Zařízení mu na vůz umístili strážníci na žádost republikové policie, neboť vozidlo užíval neoprávněně. Ve firmě, které patří, už totiž nepracoval. Zástupce majitele si poté Forda osobně vyzvedl.

Odchyt psů je další velmi frekventovanou policejní disciplínou. Ačkoliv o volném pobíhání psů píšeme vlastně pokaždé, nedaří se tento nešvar vymýtit. Přitom např. retrívr, i když se běžně nejedná o agresivní zvíře, jistě vzbudí respekt a třeba maminka na procházce s malým capartem se jistě nemusí cítit dobře s tak velkým psem za zády. Odchyt jednoho takového byl nutný v polovině února a majitele stál 500 korun.

Jiného psa, patrně stejné rasy, se naopak odchytit nepodařilo, utekl jak před strážníky, tak před kynoložkou. I tak někdy policejní akce končí.

-sob-