Obecní policie v srpnu: Noční radovánky

To nejzajímavější tentokrát strážníci zažívali v noci. Jak podezřelý pohyb na Západní Stráni, tak domácí nepokoje ve Spojovací se odehrály mezi první a čtvrtou hodinou ranní.

V prvním případě si pozorný oznamovatel řekl, že nakládat necelé dvě hodiny po půlnoci cosi na dodávku není úplně normální, sáhl po telefonu a vytočil to správné číslo. Obecní policie pak na místě zjistila, že vše je legální, muž pomáhal odvézt své známe Předbojačce havarovaný automobil. Taky to ale mohlo být vše jinak. Dík proto patří jak rychlé obecní policii, tak pozornému občanovi.

Ve druhém případě hrál značnou roli alkohol, neboť mladík, na něhož byla přivolána hlídka, nadýchal ve tři ráno přes dvě a půl promile alkoholu. Že mu tahle hladinka pomohla vyříkat si důrazně některé problémy se zbytkem osazenstva rodinného domu, je nasnadě. Po příjezdu strážníků ale zkrotnul, sbalil si věci a dům opustil, což bylo taky jediné přání jeho majitelky. Doufejme, že se obě strany poučily a mladík buď bude míň pít, nebo si už našel jiné ubytování.

Strážníci v srpnu dále přijali další hlášení o prostříhaném plotu na Západní Stráni (naštěstí bez následného vloupání), udělili dvě pokuty za překročení rychlosti a jednou domluvili řidiči parkujícímu nesprávně v obytné zóně. Kromě toho asistovali při likvidaci požáru pole u mělnické silnice, kde řídili dopravu. Určitě zajímavý musel být i pohovor s podnapilým mužem vysedávajícím před obchodem, jehož se hlídka snažila poučit o tom, jak by se měl chovat na veřejnosti.

-sob-