Obecní policie v říjnu: Požár v poli

Hned ze začátku měsíce strážníci pomáhali při hašení požáru biologického odpadu v poli mezi Předbojí a Panenskými Břežany. Byli ale přivoláni také ke stromu zalitému pravděpodobně ředidlem. A co dalšího přinesl říjen?

Požár v poli byl nahlášen před půl pátou ráno. Hlídka na místě zjistila, že došlo k zahoření biologického odpadu, zejména štěpky ze zpracování makovic. Oheň se rozšířil na plochu cca 40 x 40 metrů. Hasicích prací se zúčastnilo několik jednotek hasičů, kteří dorazili z Neratovic, Libiše, Odoleny Vody, Dolínku, Líbeznic a z Aera Vodochody, techniku zapůjčil i vlastník skládky. Strážníci naváděli jednotky k místu požáru až do půl osmé. Škoda naštěstí nevznikla, resp. je zanedbatelná, jak oheň vznikl, ale nevíme.

Druhá lapálie se přihodila, resp. byla nahlášena, rovněž v první polovině měsíce. 8. října v odpoledních hodinách byla hlídka obecní policie i paní starostka přivoláni do ulice U Prutníku, kde neznámý majitel zalil strom před plotem pravděpodobně ředidlem. Hasiči, kteří rovněž dorazili, konstatovali, že k závažné kontaminaci půdy nedošlo, ale je otázkou, který dobrák si potřebuje léčit svoje mindráky takhle pitomým způsobem. Ale nechceme spekulovat, pachatel nebyl zjištěn.

Co se týče volně pobíhajících psů, byl v říjnu spatřen jen jeden – salašnický bernský. Majitel si ho ale stačil odchytit dříve, než musela zasáhnout policie.

Vůbec pak nebyli nalezeni tří údajně opilí muži, kteří měli na polní cestě do Baště povykovat nad ránem 14. října. Doufejme, že nebudou nalezeni na jaře někde v lese.

Nezvykle hodně pak bylo pokutováno řidičů za překročení rychlosti. Nejvyšší naměřená rychlost: 66 km/h. Každý z provinilců přispěl do policejní kasičky pětistovkou.

-sob-