Obecní policie v říjnu: (Nejen) plachý pes a ošuntělý turista

Zatímco psa se strážníkům podařilo pouze vyfotografovat, turista byl odchycen a prolustrován. Naštěstí ani jeden z nich nebyl nebezpečný, pes utekl směrem do Baště a turista byl propuštěn na další cestu. Co dalšího strážníci řešili v říjnu? Čtěte uvnitř článku.

Ukradenou paletu. Pachatel si ji v sedm hodin ráno odvezl z oploceného pozemku v lokalitě Západní Stráň. Majitel stačil zjistit, že ji naložil do Fordu Focus tmavé barvy, registrační značku přečíst nestačil. Nicméně pokud byste podobné vozidlo viděli, jistě stojí za pokus strážníky přivolat. Co kdyby… Příště totiž nemusí zůstat jen u jedné palety.

Parkování na chodníku u přechodu pro chodce na Hlavní ulici. Přestupek byl po zásluze oceněn finanční pokutou. Bude si už pan řidič pamatovat, že takhle se opravdu neparkuje? A jak to bude s pamětí paní řidičky, která si vysloužila pokutu za stání na příjezdové komunikaci k mateřské škole?

Brusiče nožů a nůžek. Zvolili totiž krajně nevhodný způsob nabízení služeb. I kdyby jejich úmysly byly čisté jako křišťál, obcházení jednotlivých domů není v době, kdy se rojí všelijací nepoctiví prodejci takřka čehokoli, dobře zvolená obchodní strategie. Tím spíš, když výrobní nástroje (dvě brusky) měli zavřené v kufru auta. Po prověření vozidla i osádky s negativním výsledkem odjeli brusiči směrem do Kojetic.

Odstavené vozidlo. To stálo ve Spojovací ulici. K překvapení oznamovatele v něm navíc spaly dvě osoby. Lustrace ze strany obecní policie dopadla opět dobře, vozidlo ani osádka nebyly na seznamu hledaných osob. Strážníci proto dali řidiči pouze čas na odklizení porouchaného vozu.

Měření rychlosti vozidel tentokrát dopadlo na výbornou, nebylo zjištěno ani jedno její překročení.

Závěrem děkujeme za dohled nad bezpečností v Yard Resortu, kde se konala dvoudenní akce Místní akční skupiny Nad Prahou, jejímž je Předboj členem, a taky na „krátkých závodech v Dlouhé ulici“, kde se v den státního svátku 28. října proháněli naši nejmenší závodníci.