Obecní policie v prosinci: V hlavní roli alkohol

Naštěstí ale bez vážných následků, alespoň tedy v Předboji. Jinak se ale v adventním čase nic moc nedělo, s výjimkou výskytu záhadných vozidel.

Obecní policie zaznamenala celkem tři oznámení ohledně výskytu vozidel s řidičem či bez, která dle názoru oznamovatelů bez zjevného důvodu stála na různých místech naší obce. Ani v jednom případě ale vozidlo po příjezdu hlídky už na místě nebylo, patrně tedy řidiči pouze zastavili třeba kvůli telefonování nebo vykonání potřeby. Určitě je ale dobře, že si všímáme svého okolí, lepší je planý výjezd než zanedbání oznámení nějaké nekalé činnosti nebo zdravotní indispozice.

Opilý mladík byl nalezen spící u budovy obecního úřadu. Po negativní lustraci (nebyl veden jako hledaná osoba) jej strážníci „rozchodili“ a ukázalo se, že jeho opilost naštěstí není tak vážná, aby nemohl absolvovat cestu domů, kam původně vyrazil, ale při čekání na autobus se uvelebil na lavičce tak pohodlně, že ho zmohla únava umocněná alkoholovým opojením. Nastoupil tedy do autobusu a Předboj opustil.

Shodou okolností na stejném místě, tj. u budovy úřadu byl zdokumentován jediný vážný prosincový dopravní přestupek – parkování v zákazu zastavení. Řidič skončil či skončí ve správním řízení.