Obecní policie v listopadu: Neoprávněné zábory II

Rozmohl se nám v Předboji v poslední době takový nešvar, zejména mezi staviteli a stavebníky. Přivezou mi kadibudku? Nebo kontejner? Nebo paletu s materiálem? Šup s ní na ulici nebo aspoň na travnatý pás. Ale nejen tím žije obecní strážník. Více jako vždy v článku.

Tzv. neoprávněné zábory veřejného prostranství jsou teď na podzim až příliš častým jevem. Možná je to stále vyššími cenami nemovitostí, které pak jejich vlastníky nutí škudlit jinde. A možná je to jen neznalost. Někdy ale zůstává rozum stát i nad tím, kam stavební firma dokáže třeba kontejner složit. Jeden neoznačený stál potmě z poloviny svého objemu ve vozovce v Čenkovské ulici, ale pravda, než jsme stihli ho alespoň označit, záhadně zmizel. Opravdu nejde zablokovat část silnice a nikde to nenahlásit. Nejde ani tak o zaplacení poplatku za zábor, který se hradí na základě příslušné obecní vyhlášky, není to pro obec nijak významný příjem, jde hlavně o regulaci toho, kde se zábory objevují a jak jsou rozsáhlé. Strážníci tak řešili jak zábor (a samozřejmě poničení) obecní zeleně, tak už uvedený zábor silničního tělesa. V tuto chvíli je jeden nejkřiklavější případ již u přestupkové komise. Obec  ani policie nikoho nešikanují, jen brání zájmy ostatních občanů – pamatujte – právo jednoho končí tam, kde začíná právo druhého. A vězte, že problém nezmizí, pokud pošlete strážníka a s ním i vedení obce do pr….

Ale abychom se nezasekli jen u jednoho tématu. V ulici Pod Hřištěm byl odchycen pes – špic. Majitel si ho vyzvedl z policejního kotce, bylo to poprvé, vyvázl jen s domluvou. Veterinární správa pak řeší podezření z týrání jiného psa. Ten v lokalitě Pod Vrškem několik dnů naříkal, což nenechalo chladným jednoho ze sousedů.

Zejména v západní části obce pak strážníci řešili špatné parkování, stání v protisměru, stání na zeleni. V ulici Ke Tvrzi dohlédli na uklizení znečištěné vozovky.

Do Horňátecké ulice pak přijeli po nahlášení ohně bez dozoru. Skutečně zjistili, že na pozemku patřícím do projektu „Vily v parku“ dohořívá ohniště a není přítomen žádný pracovník, který by na věc dohlížel. Povolali proto hasiče z Neratovic, kteří oheň uhasili.

A to je pro tentokrát všechno.

-sob-