Obecní policie v lednu: Záchrana života?

Druhý zimní měsíc začal docela zostra. V prvních dvou dnech strážníci řešili hned dva zaběhnuté psy, ale hlavně pomohli nešťastnému seniorovi. Podrobnosti v článku.

K nešťastnému seniorovi byli povolání strážníci na fotbalové hřiště, resp. na ochoz místní restaurace. Bylo už po zavírací hodině, když na tísňovou linku volal z Karlových Varů bratr 72letého muže, který prý sedí v Předboji právě na hřišti a chce si sáhnout na život. Hlídka na místě opravdu našla zraněného pána, k němuž po krátkém rozhovoru (zranění hlavy a nohy si muž způsobil pádem, život ho netěší, protože ho opustili kamarádi a nemá kam jít) zavolala záchranku, která ho odvezla do Nemocnice Na Bulovce k dalšímu vyšetření. Doufejme, že péče obou složek integrovaného záchranného systému přinesla pozitivní výsledek.

Za další zajímavý zásah strážníků lze jistě považovat likvidaci mrtvé kuny, kterou nalezla oznamovatelka v Čenkovské ulici. V podobných případech strážníci z důvodu bezpečnosti mrtvé zvíře zajistí a předají k likvidaci odborné firmě. Nejinak tomu bylo i v tomto případě.

Prověření údajného pobytu bezdomovce ve stanu u rybníka byla další akce hlídky obecní policie. Nikoho ale nenalezli, proto zhotovili fotodokumentaci místa a věc dále vedou v patrnosti.

Požár stavební buňky v lokalitě Na Palpostě zaměstnal v polovině měsíce nejen naše strážníky, ale taky republikové policisty a tři jednotky hasičů. Přijeli neratovičtí, lobkovičtí i líbezničtí. Nakonec se ukázalo, že požár vznikl patrně nešťastnou manipulací se starým dřevem, které chtěl vlastník buňky spálit. Naštěstí jedinou obětí požáru byla právě buňka.

Ke konci ledna strážníci asistovali při likvidaci další černé skládky, kterou kdosi založil u rybníka. Samotný odvoz odpadů zajistili pracovníci našeho obecního úřadu.

Pokuty v prvním měsíci roku 2019 padaly jak za odchyt volně pobíhajícího psa, tak za dopravní přestupky. V baštěckém útulku si majitel pejska vyzvedl proti pětistovce, stejnou cenu zaplatil řidič, který překročil rychlost v obci o 14 km/h. Několik dvousetkorunových sankcí pak padlo za stání na silniční vegetaci v obytných zónách.

Závěrem připomínáme, že každou středu v době od 17 do 18 hodin úřaduje v zasedačce obecního úřadu pro veřejnost některý ze strážníků.

-sob-