Obecní policie v lednu: U ohně rychleji než hasiči!

Preventivní činnost obecní policie se projevuje jednak v množství pochůzek, jednak v tom, že místo pokut uděluje napomenutí. A o její profesionalitě svědčí i to, že na místě nahlášeného požáru 16. ledna poskytovala pomoc už po šesti minutách.

Naštěstí nešlo o nic vážného, starší spoluobčanka jenom nezvládla zatápění. Kdyby se ale stalo něco vážnějšího, včasný příjezd hlídky mohl znamenat i záchranu zdraví či života. Takže strážníkům děkujeme a jen tak dál.

K hladkému vyřízení následků dopravní nehody jistě přispěl další profesionální zásah obecní policie, která byla na místě střetu dvou vozidel v křižovatce mělnické silnice a Kojetické za pět minut od jejího nahlášení. Řidičky si dýchly a ukázalo se, že příčinou nehody bylo podcenění počasí jednou z nich. Mohly si tak jen vyměnit kontaktní údaje, vyplnit záznam o nehodě pro pojišťovnu a pokračovat v cestě.

Co nás těší, že při měření rychlosti nebyl zjištěn žádný přestupek. Zato záznamů o napomentí špatně parkujících řidičů bylo spousta. Od strážníků víme, že nezřídka se jedná o návštěvy. Stále je ale mnoho Předbojáků, kteří stojí tu na chodníku, tu v obytné zóně… A pozor, nepomůže-li domluva, přijde pokuta.

-sob-