Obecní policie v lednu: Jako bonus střelba na živý terč

Povánoční období nepřineslo téměř žádný zajímavý případ, o kterém by bylo nutné zvlášť informovat. Až na jeden – postřeleného kocoura (kterým se primárně zabývá policie republiková).

Celý leden se nesl ve znamení špatného parkování a vůbec nepořádku v ulicích, zejména ve Spojovací, Ke Tvrzi, U Rybníčka, Na Jaroši a v Dlouhé. V jednom případě se nakonec ukázalo, že se nejedná o zaparkované vozidlo, ale z hlediska zákona o odstavený vrak, k jehož odstranění byl jeho provozovatel/vlastník vyzván obecním úřadem.

Ke zranění kocoura, jehož domovem je jeden z domů v ulici U Prutníku, došlo buď přímo zde, nebo v nejbližším okolí, zvíře se na procházky do širšího okolí dle sdělení majitele nepouští, dále citujeme z jeho dopisu: „V sobotu 29. ledna v pozdních odpoledních hodinách se náš kocour vrátil z venku s krvácejícím zraněním nad levou přední tlapkou. Odjeli jsme s ním na veterinu, kde se prostřednictvím RTG zjistilo, že kocour byl postřelen ze vzduchovky a že mu diabolka uvízla mezi lopatkou a nohou. Naštěstí náboj nepronikl ani do dutiny hrudní ani břišní. Kocour se podrobil operaci a přes noc zůstal na klinice.“ Pro podezření z týrání zvířete bylo podáno trestní oznámení na neznámého pachatele.