Obecní policie v květnu: Rychlost

Krátký titulek velmi trefně vyjadřuje, co se dělo v oblasti veřejného pořádku v měsíci s velmi poetickým názvem. A někteří řidiči si nepochybně užili či užijí nejen rychlou jízdu, ale také odpovídající postih.

Přistižených řidičů bylo poměrně dost, většina z nich se vešla do 70 km/h a po odečtení 3kilometrové tolerance překročila rychlost jen lehce víc než o 10 km/h. Rekordman ale jel po Hlavní skoro devadesátkou (!) a další dvě auta prosvištěla okolo radaru rychlostí jen o málo nižší, naměřeno jim bylo shodně 85 km/h.

Povalenou nalezli strážníci dopravní značku „zákaz vjezdu všech vozidel“ v Horňátecké ulici. Ve spolupráci s tam působícím developerem byla záhy opět vztyčena.

Zdokumentován byl hlídkou i další automobil nesoucí znaky vraku. Současně se samozřejmě osoba, která automobil v Dlouhé ulici odstavila, dopustila neoprávněného záboru veřejného prostranství.

Na základě telefonního oznámení se strážníci vydali do Břežanské ulice, kde mělo docházet k pálení stavebního odpadu. Na místě strážníci vysvětlili stavebnímu dělníkovi, že musí uhasit oheň z důvodu nebezpečí vzniku požáru, táborák byl ale živen pouze dřevem, nebyl tedy toxický. A byl záhy zlikvidován.