Obecní policie v květnu: Postupný návrat k normálu

Květen už naznačil jistý návrat k běžnému životu – strážníkům přibyly události k řešení.

Poměrně rychle byla nalezena majitelka peněženky, kterou dotyčná ztratila cestou z golfu. Patrně ji nechala omylem položenou na střeše auta, protože ji dovezla až skoro na mělnickou silnici. Určitě ale byla ráda, že dostala zpět nejen peníze, ale taky všechny doklady. Děkujeme poctivé nálezkyni i obecní policii.

K sice kuriózní, ale tím spíš nepříjemné a vlastně ani ne výjimečné krádeži byli strážníci přivoláni 3. května. V ulici Pod Kapličkou bylo před č. p. 462 odcizeno 8 malých okrasných stromků. Po náhlém „zmizení“ kamenů v jiných místech je to další výsostně protivná událost. Tím spíš, že pachatele se nejspíš nepodaří vůbec najít.

Na druhou stranu strážníci prověřovali dvě osobní vozidla, shodou okolností obě značky Opel. I když ani jedno v době příjezdu hlídky už nebylo k nalezení, díky oznamovatelům, kteří si zapamatovali registrační značky, mohla být auta identifikována a poznatky předány republikové policii. A věřte, že i to má význam při dalším pátrání po podezřelých aktivitách.

Měření rychlosti projíždějících vozidel se obešlo bez pokuty, resp. nebyl nikdo „nachytán“. Naopak špatné parkování už domluvou opět řešeno bylo.