Obecní policie v květnu: Nebezpečná rychlost

Potřebujete se levně a rychle zbavit stavebního odpadu? Není problém, složte ho na cizím nezabezpečeném pozemku, při troše štěstí si majitel těch pár kubíků ani nevšimne. Přesně to se stalo stavebníkovi na Východní Stráni. Pokud navíc pachatele nechytí nikdo za ruku, máte smůlu, strážníci věc zdokumentují, ale víc dělat nemohou. Vím, není to ideální řešení, ale doporučuji alespoň obyčejný pletivový plot. A co dalšího se v květnu seběhlo?

Jet po Velkoveské 70 km/h už je docela úlet. Řidič dostal po zásluze pokutu a příště si snad dá pozor. Omezení na 30 km/h směrem ven z obce pak po konzultaci s dopravním expertem ponecháme v platnosti z důvodu horšího rozhledu na přechod pro chodce.

Strážníci také přijali dvě hlášení o pobíhajícím psovi u rybníka Velký. Ani v jednom případě ale žádného psa nenašli. A ani oznamovatele. Možná měl někdo jen poněkud zvrácený smysl pro humor. Proč neposlat strážníky na zbytečný výjezd. Ale co kdyby ve stejnou chvíli byli potřební jinde?

Dva psi volně se pohybující v ulici Pod Hřištěm ve dvě ráno už pozornosti hlídky neunikli, oznamovatel navíc počkal na místě. Odchyt nebyl třeba, majitel si pro psy i v pozdní noční hodinu přijel. Jak se ale dostali ven ze zabezpečeného pozemku, zatím nevíme. Vyloučit bohužel nelze ani zlý úmysl. Důležité ale je, že zvířata nikomu neublížila a nebylo ani třeba ubližovat jim.

Závěrem obecní policii děkujeme za preventivní dohled na krátkých závodech v dlouhé ulici.

-sob-