Obecní policie v květnu: …až se ucho utrhne

Nebo přesněji, až jednomu dojde trpělivost. Ptáte se s čím? S neustále odchytávaným psem. Podrobnosti v článku. A mnoho dalšího.

Hned druhý den měsíce lásky strážníky zaměstnal společenský velmi unavený muž, který vyprázdnil obsah svého žaludku v Nové ulici. Strážníci na místě zjistili, že cizinec není v hledáčku policie ani není indisponován natolik, aby musel být eskortován na záchytku, proto jej po prolustrování nechala na svobodě.

O správném parkování byl poučen řidič osobního vozu zn. Mercedes, který vozidlo odstavil do vjezdu k rodinnému domu v ulici U Prutníku. Maminka, která potřebovala odjet s dětmi do Líbeznic, tak neměla šanci. Hlídka obecní policie naštěstí muže, kterému vypadl volant z rukou tak nešťastně, poměrně rychle našla v protějším domě, kde pracoval jako stavební dělník, a domluvila mu.

V polovině měsíce strážníci začali řešit případ pejskaře se dvěma loveckými psy, který si nic nedělal z upozornění obecního pracovníka, že by po psech, pokud už vykonají potřebu na obecním pozemku, měl výsledek jejich snažení uklidit. Muže se zatím nepodařilo ztotožnit, pátrání po něm ale pokračuje.

Psích případů ale bylo v květnu více, jak už jsem uvedl v úvodu. Nad Potokem byl odchycen vlčák bez čipu. Majiteli byl předán na místě tentokrát ještě pouze s domluvou.

To další případ už tak hladký průběh neměl. Psí zločinec se totiž po ulicích pohybuje bez dozoru opakovaně a jeho páníček si z toho patrně nic nedělá. Zvíře tak bylo odchyceno a z ulice U Prutníku putovalo do kotce v Bašti. Při jeho vyzvednutí pak byla majiteli uložena pokuta ve výši 5 tisíc korun. Zaplatit ji odmítl, takže se patrně seznámí s přestupkovou komisí. Tím spíš, že o tři dny později bylo totéž zvíře odchyceno znovu a tentokrát už bylo vráceno s pokutovou poukázkou na dalších 10 tisíc korun.

Minimálně u přestupkové komise patrně skončí i letitý, avšak v poslední době eskalující sousedský spor, který se odehrává v Kojetické ulici. Jablkem sváru je údajně nelegálně prováděná stavba garáže, která přináší velké emoce od sousedů. Strážníci tak zdokumentovali dění z poslední doby, kdy napětí graduje a od nadávek se posunuje k neoprávněným návštěvám na zahradě u sousedů. Snad přestupkové řízení vášně uklidní.

Adrenalinový zážitek si strážníci užili v poslední květnové dekádě při měření rychlosti vozidel projíždějících obcí. Na Hlavní ulici naměřili Mercedesu Benz stříbrné barvy 94 km/h. Řidič reagoval tak, že nejprve simuloval zastavení, asi aby hlídku ukolébal, a poté vyrazil Kojetickou ulicí směrem k mělnické silnici I/9. Strážníci sice neměli šanci vozidlo dostihnout, protože se ztratilo v provozu, ale následnou lustrací ve spolupráci s PČR se jim podařilo řidiče ztotožnit a věc byla předána k dalšímu šetření, neboť se ukázalo, že se jedná o velmi známou firmu – 37letý muž z Neratovic má na kontě nejen dopravní přestupky.

-sob-