Obecní policie v červnu: Pozor na detaily!

Víceméně poklidně uplynul červen. Zachyceni byli dva rychlí řidiči a dvakrát stejný pes. Pozornosti jednoho z našich sousedů neunikla nenápadná díra v plotě.

Měření rychlosti prvádli strážníci několikrát, odchytili dva hříšníky, kteří překročili rychlost shodně o 13 km/h. K porušení pravidel silničního provozu tak sice došlo, ale žádného závodníka strážníci nenačapali. To se bohužel nedá říct o obytných zónách, kde jsme proto v nebezpečném úseku v ulici U Prutníku naplánovali další bezpečnostní opatření (retardér), s nímž, na rozdíl od měření rychlosti, státní policie souhlasí.

Dvojí odchyt stejného pejska proběhl bez odporu ze strany zvířete, které se evidentně nedokáže naučit přijít samo domů, což se ho jeho majitelé snaží pro jiné poněkud svérázným způsobem, venčením na volno a omezeným dozorem, naučit. Majitelé uhradili pokutu a byli navíc předvoláni, uvidíme, jak se kauza dále vyvine. Přesto, že je ridgeback na internetu hodnocen jako klidné a přátelské zvíře, nemá totiž sám na ulici co pohledávat. Už jen jeho velikost a udávaná hmotnost začínající na 61 centimetrech a 32 kilogramech budí respekt, a potká-li ho neodborník na psí plemena, může se oprávněně obávat o svoji bezpečnost.

V úvodu zmíněný prostříhaný plot zaujal pozornost jeho majitele v lokalitě Pod Kapličkou, který pojal podezření, že si otvor někdo připravil, aby se pod rouškou tmy dostal do jeho zahrady a mohl si odnést něco z cizího majetku. Po dohodě se strážníky byl plot podroben pár dnů zostřenému dozoru, ale žádný zloděj se neobjevil. Naštěstí. Přesto událost zmiňujeme, jako další příklad toho, že bychom měli být pozorní a všímat si svého okolí. V tomto případě se kriminální jednání nepotvrdilo. Ale ruku na srdce, nemusí to tak být vždy.

-sob-