Obecní policie v červnu: Záhada otevřeného domu

I když… ona to možná taková záhada není. Kromě toho čtěte dál o obvyklých psích a parkovacích příhodách. Závěrem pak informace o další rybí lapálii.

Na začátek tedy něco o záhadě v ulici Západní Stráň. Zcela opuštěný, ale taky úplně nezajištěný dům, včetně zahradního domku, nalezly v tomto stavu dvě pracovnice odboru sociálních věcí z brandýského městského úřadu. Správně zavolaly tísňovou linku a na místo byla povolána hlídka naší obecní policie. Strážníci na místě prověřili, že v domě opravdu nikdo není, následně se pokusili bezvýsledně kontaktovat osobu, která v domě bydlí, potom dům i zahradní domek uzavřeli a věc předali republikové policii k dalšímu šetření. Další zprávy o případu nemáme, ale s ohledem na okolnosti se zdá, že sociální pracovnice možná nebyly vítány.

Psům se tentokrát věnujme jen stručně: staford v Krátké ulici hlídkou po jejím příjezdu již nezastižen, kokršpaněl U Prutníku odchycen a za 500 Kč vrácen majiteli, Jack Russell na Hlavní ulici rovněž odchycen a majiteli vrácen za stejnou sumu (oba posledně jmenovaní psi jsou recidivisté, proto pokuta).

Špatné parkování je taky obehraná písnička, ale jednu méně obvyklou bezohlednost tady tentokrát máme. Řidiče, který svoje vozidlo zaparkoval do obratiště autobusů Na Vršku. Strážník věc vyřešil jen domluvou, ale možná by v podobných případech bylo na místě nařízení lékařské prohlídky. Splést si autobus vyobrazený na označníku na autobusovém obratišti s autem a ještě nepoznat směr, kam ukazuje šipka pod ním a obsadit tak konečnou autobusu, to je minimálně na korekci zraku brýlemi, ne?

Koncem června pak strážníci asistovali u další nešťastné události, k níž došlo na rybníce. Uhynulo mnoho desítek ryb, o jejich finanční hodnotě ani nemluvě. Za zatím neprokázanou příčinu naši rybáři označují čistírnu odpadních vod v Panenských Břežanech. Uvidíme, co přinese vyšetřování republikové policie, která případ převzala.

Závěrem našeho červnového referátu strážníkům děkujeme za jejich účast na předbojském dětském dnu, který se konal na fotbalovém hřišti a i díky ukázkám jejich práce se vydařil.

-sob-