Obecní policie v červenci: V hlavní roli užovka

Had zmíněný v nadpisu tentokrát nahradil obvykle hojně odchytávaného živočicha – psa.
Na zahradě u svého domu ji našli Předbojáci ve Větrné ulici. Zhruba 80centimetrová užovka obojková byla po odchytu shledána zdravou, a proto mohla být vypuštěna zpět do volné přírody. Jedná se totiž o nejrozšířenějšího nejedovatého hada na našem území.

Do společenského života se zapojilo osazenstvo nově otevřené staronové restaurace, nyní provozované pod názvem Předbojanda. Naštěstí stačila domluva strážníků, aby se bujará zábava přece jen trochu zklidnila.

V poslední době se v Předboji rozšířil nešvar spočívající v záboru veřejného prostranství bez předchozího svolení obecního úřadu. Tentokrát byl v ulici Na Vršku umístěn kontejner na stavební odpad, navíc tak nešikovně, že komplikoval průjezd autobusů hromadné dopravy. Naštěstí stačila opět domluva, po níž byl kontejner posunut, a uhrazen byl i příslušný poplatek.

Závěrem upozorňujeme na neznámého muže, který sice nebyl nalezen, ale měl se v ulici Západní Stráň pohybovat koncem měsíce a nahlížet přes ploty na pozemky a do poštovních schránek. Muž byl cca 180 cm vysoký, silnější postavy. Mohlo jít o tipaře, proto pokud byste viděli někoho neznámého, podezřelého, volejte obecní policii.

-sob-