Obecní policie v březnu: Řidiči se „probrali“

V únorovém sumáři o činnosti našich obecních strážníků jsem psal o tom, že blížící se jaro patrně některé řidiče ponouká k rychlejší jízdě. A březen jako by tuhle tezi potvrdil.

Hlavní ulice je vcelku rovná, takže řidiče k přišlápnutí plynového pedálu asi trochu svádí. Je ale pravda, že žádný z přistižených řidičů, kteří povolenou padesátku překročili, nejel o více než 13 km/h rychleji. Udělené pokuty tak nebyly nijak drakonické a doufáme, že budou mít na delikventy ten správný, tedy výchovný, účinek.

Horší situace je ohledně parkování, a to jak v obytných zónách, tak na všech „hlavních tazích“ obcí. Někteří řidiči odstavují vozidla, kdekoli je místo, travní porost je ta úplně nejmenší překážka. Auta se ale objevují i na chodnících a samostatnou kapitolou jsou již léta problematické obytné zóny. V březnu byla největší skrumáž v Baštěcké u závory, kam museli strážníci dojet kvůli telefonickému oznámení, že nemůže projet kočárek. Vše tentokrát vyřešili pouze domluvami, stejně jako v ostatních případech (Hlavní, Čenkovská, Spojovací…), ale apelujeme na vás, buďte k sobě ohleduplní a parkujte, kde je to legální, zajíždějte na svoje pozemky, kde mát mít zřízena parkovací stání. Děkujeme.

Jinak byl ale v březnu v Předboji klid, takže strážníci mohli kromě jiného navštívit mateřskou školu a poučit naše nejmenší o základních pravidlech chování v silničním provozu.

-sob-