Obecní policie v březnu: Zácpa na příjezdu ke školce

Kromě toho dostalo několik řidičů pokutu za parkování v zastávce autobusu na Hlavní ulici. Padly i pokuty za překročení rychlosti v obci.

„Největší kauzou“ měsíce je incident, který se odehrál v ulici vedoucí ke školce. Řidička odmítla uhradit pokutu za odstavení vozidla uprostřed komunikace obecní policii, nechtěla se ani legitimovat. Přivolána proto byla hlídka republikové policie, která řidičku ztotožnila. Přestupek byl poté zdokumentován a předán k dalšímu řízení. Co je však zarážející, že si nikdo z řidičů, kteří tu a tam blokují silnici vedoucí ke školce, neuvědomuje, že se v tu chvíli nedostane ke školce ani sanitka. Vím, pravděpodobnost jejího příjezdu není velká, ale přesto opět apeluji na všechny motoristy, nelitujte těch pár kroků navíc, nevíte, co se může přihodit.

Další dva řidiči odstavili svoje vozidla pro změnu v autobusové zastávce. Ani v těchto případech už se strážníci správně nedali obměkčit a pokuty uložili.

Za nepovolené parkování v obytných zónách tentokrát pokuta nepadla, zato za překročení rychlosti byli pokutováni dva řidiči. Oba byli nachytáni za rychlost cca 60 km/h. A je vlastně dobře, že byli jen dva.

Koncem března proběhl další odchyt zatoulaného psa, který byl nalezen bez známky. Po pěti dnech v líbeznickém kotci byl pes odvezen do útulku v Kralupech n. Vltavou. Shodou okolností ve stejný den se přihlásil majitel zvířete. Po zaplacení pokuty si mohl psa vyzvednout.

V samém závěru měsíce pak strážníci přijali stížnost na údajný pohyb dvou podivně vyhlížejících osob v ulici Západní Stráň. Po příjezdu hlídky však nebyl nikdo podezřelý nalezen.

-sob-