Nouzový stav: Přehledně k 24. 4. 2020

Nabízíme sumář veškerých aktuálně platných opatření, pravidel a informací souvisejících s nouzovým stavem v ČR a Předboji. Klikněte na ikonu „ČÍST DÁL…“.

Minimálně do 30. dubna platí v ČR nouzový stav.

Do konce nouzového stavu platí různá omezení, k okamžiku vydání tohoto textu není z vládního webu patrné, o čem vláda rozhodla na jednání 23.4.2020, a jediným zdrojem informací tak je web ministerstva zravotnictví (mzcr.cz)
, podrobnosti tady.

Stále platí povinnost nosit mimo bydliště roušky, s výjimkou pro děti do dvou let věku, řidiče veřejné dopravy v odděleném uzavřeném prostoru, osádky uzavřených vozidel, jimiž jsou členové jedné domácnosti, a autisty, podrobnosti tady.

Harmonogram postupného uvolňování omezujících opatření aktualizovaný dne 23. 4. 2020 naleznete zde.

Všechna celostátní omezení a opatření naleznete tady na vládním webu.

Platí prázdninové jízdní řády, pro autobus linky 368 ho naleznete zde, pro linky 348 tady a 369 zde.

Doba úředních hodin obecního úřadu v Předboji je pro veřejnost stanovena na pondělí a středu od 9 do 12 hodin, případně po telefonické dohodě, upřednostněna je elektronická či telefonická komunikace a bezhotovostní platební styk prostřednictvím běžného účtu obce č. 12223201 / 0100.

MŠ Předboj
 a obecní knihovna jsou do odvolání UZAVŘENY.

Obchod vedle obecního úřadu i obchůdek v Krátké ulici zůstávají i nadále otevřeny
 bez omezení.

Informace od FCC (svozová společnost) ohledně svozu komunálního odpadu a odpadu odloženého mimo popelnice naleznete zde. Pokyny MŽP pro nakládání s odpady podle toho, zda domácnost je/není v karanténě nebo má nakaženého alespoň jednoho ze svých členů, naleznete tady.

V Předboji i nadále funguje pro stávající klienty sociální služba zajišťovaná společností Antonie s.r.o., služba bude zajištěna i pro klienty s nařízenou karanténou, pokud se takový případ v obci objeví.

Vedení obce a zaměstnanci obecního úřadu jsou ve spolupráci s Obecní policií Líbeznice a dobrovolníky z obce v odůvodněných případech schopni zajistit nákup a donášku potravin předbojským seniorům, případně osamělým osobám se zdravotním postižením, kterým není poskytována péče jinou osobou. Služba není zpoplatněna, hradí se pouze cena nákupu. Obracet se můžete na veškerá dostupná čísla obce a obecního úřadu, případně na obecní policii.
V MŠ Předboj jsou k dispozici roušky vyrobené zaměstnanci školky, maminkami a dalšími dobrovolníky. Pokud roušku potřebujete, vyzvedněte si ji prosím kterýkoli všední den mezi 9. a 18. hodinou (případně po dohodě na tel. čísle 774 934 143).
Návod na správnou péči o roušky naleznete tady.

Do obchodů nad 500m2 v době od 8.00 do 10.00 hodin mohou jen senioři 65+, ZTP-P nad 50 let, jejich doprovod a sociální pracovníci
, ostatních otevřených obchodů a lékáren se omezení netýká.

Pro informace týkající se zdravotního omezení či karantény můžete volat ordinaci MUDr. Mavrogeni na telefonní číslo 315 622 296. Ordinační hodiny jsou: pondělí: 13-18 hodin, úterý: 7-12 hodin, středa: 7-12 hodin, čtvrtek 16-19 hodin a pátek 12-15 hodin.

Všechny pošty mají omezeny hodiny pro veřejnost maximálně do 16.00 hod., na všech pobočkách je zrušen víkendový provoz, v časovém rozmezí 7.00/8.00 – 9.00 hod. (v návaznosti na otevírací dobu dané pobočky) jsou na poštách obsluhováni pouze klienti nad 65 let nebo držitelé průkazu ZTP-P starší 50 let včetně jejich doprovodu a osoby pracující v pečovatelských službách. Otevírací dobu kojetické pošty najdete tady.

V případě, že víte o seniorovi nebo osamělé osobě ve svém sousedství, která by mohla potřebovat pomoc, prosíme, informujte obecní úřad, ať můžeme pomoc poskytnout, případně zajistit
.