Není pejsek jako pejsek, Maxík neplatí

Nevím, jestli to nebude vypadat divně, ale s pejsky, tedy spíše s jejich majiteli, mám dlouhodobě potíže. Teď zrovna s Maxíkem z Baště. Pan ředitel Maxíkovy školky se rozhodl nezaplatit nám za inzerci v obecním zpravodaji.

Kdyby nešlo o mateřskou školku, asi bych se na to díval jinak. Prostě běžný způsob podnikání v Česku. Takhle jsem ale znepokojen z toho, jak asi vychovává svoje svěřence, které mu, za nemalý peníz svěřují jejich rodiče.

Abych vše vysvětlil: pan ředitel si v začátkem roku objednal inzerci v Předbojských zprávách. Chtěl slevu za to, že inzerátů bude více, tu jsme neposkytli. Přesto jsme se dohodli a v únoru vyšel první inzerát. V dubnu po další dohodě druhý. V květnu, když jsme urgovali úhradu obou inzerátů, jsme pak obdrželi reklamaci únorového (!) inzerátu.

Nechci zde rozebírat oprávněnost reklamace, protože vlastně není vůbec důležité, co pan ředitel reklamoval, ale pouze kdy tak učinil. Z celé věci ční pouze snaha nezaplatit za poskytnuté služby.

Pan ředitel tak, zdá se, „ušetřil“ 1000 korun, které budeme muset uhradit ze svého, a já už vím, komu bych (nejen) svoje děti nesvěřil ani na vteřinu.

-sob-