Předplatní jízdenky PID – cesta k úsporám

Jezdíte autobusem? Pořiďte si předplatní jízdenku. Alespoň tak to radí ROPID, jehož text k integraci Neratovicka a Mělnicka do systému PID.

Od 7. dubna 2015 dojde k významnému rozšíření integrované dopravy do oblasti Mělníka a Neratovic. Od pražské stanice metra Ládví pojede více autobusů nejen do Líbeznic, ale také do Neratovic a Mělníka. Například ani o víkendech nebude interval z Líbeznic do Prahy delší než 30 minut. Tomuto výraznému posílení se přizpůsobuje také autobusové linka 368 vedená do Předboje, která bude ve špičkách všedních dnů zrychlena – již nebude zajíždět zdlouhavou cestou přes staré Ďáblice, ale pojede rovnou přes zastávku K Letňanům. Vzhledem k vysokému nárůstu přímých spojů Praha – Neratovice a Praha – Mělník již nepojede mimo špičky a o víkendech linka 368 až na Ládví, ale skočí v Líbeznicích, kde bude nově garantovaný přestup právě na přímé linky 348 a 369 ve směru Ládví (a opačně). Díky tomu se v ranní špičce i v dopoledním období všedního dne mírně zahustí počet spojů na lince 368 z Předboje. Rozšíření integrace s sebou přináší také lepší možnosti jak využít integrovaný tarif PID. Jeho největší výhodou jsou předplatní časové kupony, které šetří čas při nákupu jízdenek a zvyšují svobodu pohybu, neboť je na ně možné v předplaceném období a v rámci zakoupených tarifních pásem cestovat neomezeně často. Předplatní kupony se vyplatí již při třech zpátečních cestách týdně!

Ceny předplatních jízdenek BUS+VLAK pro dojezd do Prahy (bez pražské tramvajenky)

Trasa

projížděná pásma

měsíční

čtvrtletní

Předboj – Praha, Ládví (Bulovka)

2+1+0

700 Kč

1 800 Kč

 

Ceny předplatních jízdenek BUS+VLAK pro kombinaci s MHD Praha (s pražskou tramvajenkou)

Trasa

projížděná pásma vnějších kuponů

vnější kupon – měsíční

vnější kupon – čtvrtletní

kupon pro Prahu (MHD)

Předboj – Praha MHD (centrum)

2+1

460 Kč

1 200 Kč

měsíční: 550 Kč, čtvrtletní: 1 480 Kč, 5měsíční: 2 450 Kč, roční: 4 750 Kč

Poznámka: výsledná cena jízdného je součtem ceny kuponu pro vnější pásma a kuponu pro Prahu!

Slevy na jízdném a bezplatná přeprava
Pražská integrovaná doprava nabízí celou řadu slev. Jejich výše a podmínky pro čerpání slevy se však liší na území Prahy a Středočeského kraje. Bezplatná přeprava je umožněna zpravidla dětem do 6 let a seniorům nad 70 let věku (nikoli však ve vlacích). Slevy jsou poskytovány především žákům, studentům a seniorům. Výše poskytnutých slev se na území Prahy a Středočeského kraje liší. Více informací o slevách najdete zde.

Další informace o Tarifu PID
• více informací o Tarifu PID zde
• tarifní web ROPID – jízdné snadno a rychle tady.

Kde získat jízdenku
V současnosti je možné zvolit si buď papírovou nebo elektronickou verzi předplatních jízdenek. K vystavení průkazky PID je po žadateli požadována řádně vyplněná a podepsaná žádanka, občanský průkaz (cestovní pas) a fotografie o rozměrech 3,5×4,5 cm (ne starší než rok). Průkazka PID se ukládá do normalizovaného pouzdra. Za vystavení průkazky PID zaplatí žadatel 20 Kč, za pouzdro 10 Kč. Průkazka se vydává na počkání ve vybraných prodejních místech. O elektronickou kartu Opencard si lze zažádat buď elektronicky na adrese www.opencard.cz nebo osobně v některé z kontaktních míst (například předprodejní místa DPP ve stanicích metra Letňany, Florenc nebo přímo v sídle Magistrátu hl. m. Prahy ve Škodově paláci v Jungmannově ulici, Praha 1).

Předplatní jízdenky PID lze získat z pohodlí domova přes e-shop Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP), nebo osobně v předprodejních místech DPP. Nejbližší předprodejní místo DPP v oblasti je stanice metra Ládví. Seznam prodejních míst předplatních jízdenek naleznete zde.

Případné další dotazy Vám rádi zodpovíme na naší infolince každý den v době od 8:00 do 18:30 hod. na telefonním čísle 234-704-560.

-ROPID-