Jak se vydařil Předbojský vánoční jarmark…

Vážení spoluobčané,

v neděli, 3. prosince se v Předboji, uskutečnil již druhý ročník tradičního Předbojského vánočního jarmarku, který se opět konal v centrálním parku naší obce. Akce, která se odehrává první adventní neděli, přilákala k vánočnímu stromečku mnoho z Vás.

Jarmark i tentokrát zahájila starostka obce Předboj, paní Dagmar Horevajová, která přivítala všechny přítomné, zhodnotila uplynulý rok, a především nám všem popřála krásné prožití adventu. Poté předala slovo panu faráři, Peteru Kováčovi, který pronesl krátké vánoční poselství, které umocnilo nádhernou vánoční atmosféru. Následně proběhlo slavnostní rozsvícení vánočního stromu, jež je dominantou centrálního parku. Celý park jsme pro Vás tuto první adventní neděli, nechali rozzářit vánočními světýlky.

Po úvodním slovu paní starostky a pana faráře, jsme se mohli potěšit vystoupením našich nejmladších předbojáčků – dětí z Mateřské školy, pod vedením paní ředitelky Andrey Baránkové a paní učitelky Jolany. Děti byly opravdu úžasné a věříme, že rodiče na ně byli náležitě pyšní. Po nich nás potěšila písní „Rolničky, rolničky“, malá talentovaná zpěvačka, Karolínka Martincová, žákyně 5. C Základní školy v Líbeznicích, která potom společně s dětmi ze 3.G ze stejné základní školy, pod vedením paní Dany Douděrové, zazpívala Vánoce na míru od Ewy Farné a dále přednesli vánoční básně. Opět jsme se přesvědčili, že předbojské děti jsou nesmírně talentované.

Závěrečné vystoupení už bylo v rukou profesionálů. Mikrofonů se ujala paní Wágnerová se svými dcerami, které zpívaly tradiční vánoční písně.

Kromě kulturního programu, pro Vás bylo rovněž připraveno celkem osm prodejních stánků, ve kterých jste si mohli vybrat tradiční vánoční ozdoby, které pro Vás vyrobily nejen děti z mateřské školy, ale také Švadlenka Míša nebo paní Iva. Své výrobky zde rovněž prezentovaly talentované předbojské školačky Nela a Sára. Vonné sójové svíčky, pro Vás ručně vyráběla paní Iveta. Nákupem výrobků z Mateřské školy a ze stánku Dětského domova Dubá Deštná jste pak mohli přispět na dárky, o které si děti z dětského domova napsaly Ježíškovi. Stánek „Šarpej v nouzi“ pak prodával upomínkové předměty, jejichž nákupem jste podpořili pejsky tohoto plemene, kteří byli zachráněni z nevyhovujících podmínek nebo byli týraní.

Komu z dospělých byla zima, ten se mohl zahřát svařáčkem. Děti mohly usrkávat teplý čaj. K jídlu jste si mohli pochutnat na občerstvení z restaurace Předbojský dvůr.

Všem z Vás, kteří jste dorazili, moc děkujeme! Věříme, že jste si tento večer, užili stejně jako my a domů si odnesli nejen dárečky z prodejních stánků ale i úžasný zážitek z vystoupení a z milého setkání se svými sousedy a přáteli.