Volby 2018

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mrsta a poslední změna proběhla před 3 roky a 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3681
  Mrsta
  Účastník

  Volby
  Víkendové volby do zastupitelstva obce a události v uplynulých letech mě přiměly konstatovat pár věcí, které se mi na zastupitelech a jejich práci nelíbí.

  Jedná se zejména o současného a kandidujícího zastupitele pana Roberta Vignáta-Mimochodského a současnou a kandidující starostku obce paní Pavlu Příšovskou.

  Kdo sleduje povinně zveřejňované informace http://www.predboj.cz/obecni-urad/povinn-zveejovane-informace, tak ví, že si pan zastupitel Robert Vignát-Mimochodský vysadil před svým domem na obecním pozemku dva stromy.

  Jelikož tato akce nebyla v programu jednání zastupitelstva, byl v souladu se zákonem o svobodném přístupu k informacím dne 5.6.2018 vznesen dotaz na předmětnou výsadbu stromů. Místostarosta žádost vyřídil a z této odpovědi bylo zjištěno, že zastupitelstvo o výsadbě neví a ani k této neposkytlo žádný souhlas.

  Následně pro mě bylo překvapením, když po jednání zastupitelstva dne 27.6.208 v diskuzi v čase 1h 2min 55 sec a v čase 1h 11 min 31 sec bylo řečeno, že se o nelegální výsadbu nejedná a pan zastupitel Robert Vignát-Mimochodský uvedl, že se byl oficiálně zeptat a bylo mu povoleno.

  Žádná oficiální žádost však podána nebyla a není ani na obecním úřadě evidována. Zastupitelstvo takovou žádost neprojednalo a ani neschválilo. Výsadbu stromů měla pouze ústně bez vědomí zastupitelstva povolit starostka Pavla Příšovská a ani neví kdy, neboť o tomto rozhodnutí není žádný záznam. Nelegální výsadba tedy byla najednou legální a to po pouhém neformálním souhlasu z úst samotné starostky obce. Pokud se někomu zdá, že v zastupitelstvu neví levá, co dělá pravá, tak se mu to nezdá.

  Jak se zdá, tak zastupitel Robert Vignát-Mimochodský a starostka Pavla Příšovská zneužívají svou pravomoc k zakrytí nekalých praktik. Starostka zodpovídá mimo jiné za informování veřejnosti o činnostech obce, což neučinila a o její „hurá akci“ nevěděli ani členové zastupitelstva.

  Při zmíněném jednání zastupitelstva respektive při diskuzi po jednání zastupitelstva dne 27.6.2018 bylo v čase 1 h 2 min 55 sec dále řečeno, že se u zmíněné výsadby stromů jedná o obnovu uhynulých stromů. Tomuto výroku však lze uvěřit jen s obtížemi, neboť pařezy uhynulých stromů jsou na svém místě a nové stromy jsou vysazeny kus od nich a navíc v místech, kde vedou inženýrské sítě. Do budoucna je celkem jasné, že za působení starostky obce paní Pavly Příšovské bude obec plná pařezů, neboť si bude svévolně udělovat souhlasy s výsadbou nové zeleně a původní nechá na místě.

  Zastupitelstvo nám prakticky poskytuje návod k tomu, abychom si na obecních pozemcích vysazovali co chceme. Když vznikne nějaký problém, tak stačí zajít za starostkou, ta nám dá zpětně souhlas a celý problém se vyřeší. V tomto ohledu se v obci žádná regulace nekoná, ačkoliv výsadba nových vhodně zvolených stromů a míst, kde budou vysazeny, je s ohledem na oteplování žádoucí.

  Zákony a pravidla pro starostku obce a zastupitele evidentně neplatí. Pokud chybují v tak banální věci, jako je výsadba dvou stromů, tak co se děje při rozhodování o důležitých věcech. Členové zastupitelstva by měli být v souvislosti s dodržováním zákonů vzorem pro nás ostatní.

  Kandidující zastupitel pan Robert Vignát-Mimochodský si s dodržováním zákonů hlavu neláme. Stačí si prohlédnout jeho dům, který už roky není opatřen číslem popisným, za což mu hrozí sankce do 200.000 Kč. Taktéž náhledem do katastru nemovitostí https://nahlizenidokn.cuzk.cz/ZobrazObjekt.aspx?encrypted=dr-tYHDueCmDpA2QvXH7DfM866tjt8-MSLd9AoGfCqNBk2E5Rp9jVQQI2e3Bq0PZdKrlN2cvCqTfVgcrN2TnX106t1Z16OmDEv1O7AjQHACMdHlPQiotzg== zjistíme, že kromě toho, že si pan zastupitel vysazuje, co chce a kde chce, tak si také staví, co chce, neboť jsou jeho stavby předmětem šetření na katastru nemovitostí.

  Také se mi nelíbí cenzura událostí v obci ze strany stávajícího zastupitelstva. Zatímco jsme pravidelně masírováni informacemi např. o tom, že utekl pejsek a udělal hovínko, že pirát silnic překročil rychlost v obci, když jel 58 km/h, že občan neoprávněně před svým domem zaparkoval vozidlo v obytné zóně, že si dvojice občanů v ulici XY vyměnila názory, že soused v ulici XY složil zeminu na pozemek jiného souseda, tak někteří neví, že koncem dubna byla do ulice Nová 90 přivolána obecní policie, neboť vy víte, kdo… ukradla hrajícím dětem kopací míč a při tom jim s cca 50 cm lžící na boty vulgárně vyhrožovala, že ji o ně rozláme. Tato událost byla zstupitelstvu známa a zadokumentována jak obecní policií, tak státní policií, kde bylo podáno řádné oznámení.

  K soustavnému narušování občanského soužití v ulici Nová 90 však dochází roky a nikdo nic neřeší, zejména nic neřeší pan zastupitel Robert Vignát-Mimochodský. Díky tomu můžeme den co den poslouchat např. deb…, kret…, čů… v ženském podání kur…, pí…, krá… atd. a toto s klidem pokřikuje i na hrající si děti.

  Z mé strany je tedy nutné zvážit, komu při nastávajících volbách dám vypsáním křížku u jména kandidáta moc do ruky.

  Petr Mrštík

  #3682
  Mrsta
  Účastník

  Vážení kandidáti,
  dnes jsem v poštovní schránce našel moc hezké představení kandidátů do zastupitelstva obce a moc děkuji.

  Po přečtení některých projektů a návrhů mám trochu problém s obsahovou, vizuální a celkově neprofesionální úpravou dokumentu. Vzhledem k tomu, že jsme to obdrželi dva dny před volbami, tak asi chápu, že to někdo psal narychlo a podle toho to tak vypadá. Nicméně mě zaujal zejména odstavec cituji

  „V neposlední řadě se chceme zasadit i budování dobrých sousedských vztahů, třeba pořádáním a spoluprací v oblasti kulturních, sportovních a společenských akcí.“

  Uvedený odstavec tak trochu nedává smysl, ale pokud jej rozklíčujeme, tak zjistíme, že by se chtělo nové zastupiteltstvo zasadit o to, aby byly vybudovány dobré sousedské vztahy.

  Osobně bych se snažil budovat výborné sousedské vztahy, protože dobré je málo. Problém vidím v tom, že přinejmenším jeden kandidát pan Robert Vignát-Mimochodský s tímto programovým bodem má a bude mít nepřekonatelný problém a je vzhledem k dlouhodobě trvající neuspokojivé situaci v ulici Nová nesplnitelný.

  Proto by mě osobně zajímalo, jak konkrétně chce pan Robert Vignát-Mimochodský budovat ty dobré sousedské vztahy.

  Petr Mrštík

  #3683
  Mrsta
  Účastník

  Vážení zastupitelé,
  gratuluji ke zvolení a těším se na spolupráci.

  Chtěl bych ještě konstatovat, že pan zastupitel Robert Vignát-Mimochodský zatím nekomunikuje, ale i tak bych chtěl alespoň touto cestou poděkovat, že je snaha o budování dobrých sousedských vztahů viditelná a slyšitelná, protože paní zastupitelová mává a huláká pozdravy na 50 i více metrů.

  Také chci poděkovat, že si konečně pan zastupitel označil dům číslem popisným a to bezprostředně po mém upozornění. Sice není záměrně číslo viditelné a pro osoby se zhoršeným barvocitem nečitelné, ale lepší než nic. No, příkladem jít nemůže. Každopádně nechápu, proč má někdo potřebu se skrývat a stydí se za to, kde bydlí. Zejména u zastupitele obce je to nepochopitelné.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.