Povinně zveřejňované informace

Úvodní stránka Forum Diskusní fórum Obecná témata Povinně zveřejňované informace

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #5139
  Mrsta
  Účastník

  Vážení obyvatelé obce,
  vzhledem k tomu, že se na mě obrátilo několik obyvatel s tím, že na webových stránkách obce již nejsou zveřejněné povinně zveřejňované informace, protože stránka vypadá jako neúplná, tak Vám uvedu postup k jejich otevření.

  Z neznámného důvodu se zastupitelé rozhodli, že původní postup náhledu na informace tedy např. po najetí myši na druhou záložku „Obecní úřad“ a následně pátý odkaz „Povinné informace“, kdy se automaticky zobrazily všechny povinné informace včetně žádostí o svobodném přístupu k informacím, změnili tak, že je vidět neúplná stránka

  Povinně zveřejňované informace tam jsou, ale musíte dále kliknout na nápis „Povinně zveřejňované informace„.

  Není zřejmé proč došlo ze strany zastupitelstva k této změně, proč informace tímto způsobem skrývají a řadě občanů znemožňují uplatnit jejich právo na informace. K nápravě by stačilo zpřístupnění informací ihned jako dříve, případě uvést např. pro více informací klikněte zde, což je využíváno na hlavní stránce třeba u článku „Nouzový stav“ ze dne 2.4.2020 a u řady dalších příspěvků. Případně zvolit jiný způsob upozornění tak, aby občané ihned věděli, jak se k informacím dostat.

  #5447
  Mrsta
  Účastník

  Po upozornění Krajským úřadem Středočeského kraje dali zastupitelé povinně zveřejňované informace do souladu s právními předpisy a jsou jako v minulosti ihned dostupné.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.