Nové stránky

Úvodní stránka Forum Diskusní fórum Nový web Nové stránky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3631
  Super User
  Správce

  Obec Předboj má od 1. srpna 2015 nové webové stránky. Do nového prostředí byl převeden veškerý stávající obsah i uživatelské účty. Přihlášení je nově ukryto pouze do diskusního fóra, kam logicky patří. I nadále bude totiž znemožněno přidávat anonymní diskusní příspěvky. Veškerý další obsah stránek je volně přístupný i bez přihlášení.

  Hlavní výhodou nového uspořádání stránek je tzv. responzivní layout. Znamená to, že web se automaticky přizpůsobí velikosti obrazovky zařízení, na kterém se zobrazuje. Jiné uspořádání je vidět na monitoru PC, jiné na tabletu a jiné na mobilu.

  Pokud byste během procházení článků narazili na nějaký nefunkční odkaz, dejte nám, prosím, vědět. Snažili jsme se vše pečlivě několikrát zkontrolovat, ale i při nejlepší vůli jsme mohli něco přehlédnout. Děkujeme za spolupráci 😉

  #3670
  Jana Schmiedová
  Účastník

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala vedení obce, jak je spokojeno s novými web stránkami, kdo se o ně stará a kolik času zabírá aktualizace obsahu?
  Proč je na úvodní straně uvedeno 10 starých pozvánek na akce, které již proběhly, odkaz na 2 roky staré noviny a Upozornění k úhradě stočného, že probíhají platby záloh na rok 2017, ale nelze dohledat jaká výše zálohy byla na rok 2017 stanovena?
  V Rychlé navigaci/Odpadové hospodářství (kde bych takovou informaci logicky očekávala) je poslední příspěvek z června 2016, v záložce Technické služby (která je tomuto podobná) je poslední článek dokonce z dubna 2014.
  V čem je problém být pro občany sdílnější, vstřícnější?

  A otázka pro sousedy, obyvatele obce Předboj: Jak jste spokojeni s informovaností co se v obci děje, máte dostatek informací?

  Předem děkuji za odpověď i vyjádření názorů.
  Schmiedová

  #3671

  Hezký den,

  díky za podněty, pokusím se vyjádřit k tomu, k čemu se cítím být kompetentní:

  – výše záloh na stočné je stejná již několik let, přesto, doplním (resp. již aktualizováno), výzva však směřovala primárně na dlužníky doplatků za rok 2015
  – staré pozvánky – ano, chyba na naší straně
  – staré noviny – novější nevyšly.

  Pokud se týká aktualizace obsahu, probíhá průběžně a dle mého názoru zase ne tak málo, pokud se týká naplňování rubrik, zjistil jsem rezervu zařazování příspěvků do jednotlivých rubrik.

  Osobně se vstřícností problém nemám, rád odpovím na jakoukoliv otázku, na kterou budu znát odpověď.

  sob

  #3672
  Martin Nekola
  Účastník

  Pěkný den,

  měl bych také jeden podnět.
  Možná by nebylo od věci na stránky obce zařadit krátkou zprávu o nutnosti vylepení známky na odpadní nádobu do konkrétního data.
  Tuto informaci jsem nikdy neobdržel, přesto mě (a nejen mě) nebyla nádoba na odpad vyvezena, přestože jsem řádně uhradil částku za odvoz odpadu.
  K tomuto účelu by měl obecní web dle mého názoru rovněž sloužit. Uvítám informaci o vepřových hodech (bez ironie), avšak vyvezení odpadu je pro
  mne důležitější.

  Takže můj podnět zní „využívejte obecní web rovněž k aktuálnímu informování o důležitých termínech.“

  Martin Nekola
  Spojovací 339

  #3673

  Hezký večer,

  díky za podnět.

  Text o nutnosti uhradit poplatky (a jejich výši) na webu je, bohužel vypadla věta o tom, že „Od 1.2.2017 nebudou nádoby bez nové známky vyvezeny.“, kterou jsme v upozornění na platební povinnosti občanů dříve měli.

  Napravím a snad nezapomenu ani příště.

  S pozdravem

  sob

  #3674
  Martin Nekola
  Účastník

  Dobrý den,

  děkovat snad ani není třeba.
  Možná by bylo na místě zařídit pro mne a mnoho jiných, platících občanů z Předboje svoz komunálního odpadu, který
  jim přestože řádně uhradili poplatky za tento svoz nebyl proveden.

  Chápu že opomenout se dá mnoho (upřímně), ale já neopomenul, proto chci službu, kterou jsem řádně a v termínu uhradil.

  Mimochodem, pokud toto mělo být výstrahou, tak rok 2018 a další bude pro mne i další bez problémů. Ovšem šlo to i civilizovaněji.

  Martin Nekola
  Spojovací 339

  #3675

  Hezký večer vážený pane Nekolo,

  nešlo o žádnou výstrahu. V Předboji žiju 11. rok a nepamatuju, že by to bylo jinak, pokud vím, Vy tady taky nebydlíte první rok. Pro popeláře v terénu je vylepená známka jediným vodítkem, zda mají a mohou popelnici vysypat, nebo nikoli. O tom, že je známka vydávána, hovoří obecní vyhláška. Úhrada je v tedy tomto případě jednou, nikoli však jedinou podmínkou pro vyprázdnění popelnice.

  Všechny potřebné informace jsou sice dostupné na obecním webu, Vy jste si všiml a upozornil, že ne vždy jsou dobře dostupné.

  Díky za pochopení

  sob

  #3676
  Martin Nekola
  Účastník

  Dobrý den, pane Soběslavský,

  už poslední příspěvek k tomuto „tématu“.
  Nejsem znalý, v Předboji jsem krátce.
  I proto jsem se tázal 6. 2. 2017 (13.00hod) emailem na možnost vyzvednutí známek. V 18.38hod jsem dostal odpověď
  ať si známky vyzvednu v úřední hodiny. Někteří moji sousedé dostali z obce výzvu k vyzvednutí, jinak jim nebude proveden svoz.
  S předstihem, tak aby mohli známky vyzvednout.

  O vydávání známek skutečně hovoří vyhláška, konkrétně vyhláška o poplatku č. 1/2012, nehovoří o neprovedení svozu při nepřítomnosti známky. Vyhláška o 3/2012 v článku 5. hovoří o povinnostech uživatelů, kde stanovuje povinnost nádobu přistavit na rozhraní vozovky atd, o známce zde není zmínka.

  Nechci se pouštět do právních výkladů atd., skutečně ani nejsem konfliktní člověk. Jen mne mrzí, že i když jsem se o vyzvednutí sám zajímal, úhradu s předstihem provedl, nádobu vyvezl, tak i přesto si mám s odpadem nakládat sám.

  Martin Nekola

  #3677

  Tak tedy naposledy dobrý den,

  nezlobte se, ale letos jste dostal známku již počtvrté. I přesto uznávám, že doslovná informace pro neznalé občany nám z webu vypadla.

  Pokud chcete dostávat více informací do mailu, tuto službu poskytujeme, ale je třeba o ni požádat, na okénku v úřadě jsou k tomu formuláře (souhlas potřebujeme kvůli zákonu o ochraně osobních údajů).

  sob

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.
Diskusní fórum je určeno pro občany s bydlištěm v obci Předboj. Máte-li zájem vstoupit do diskuse, ale nemáte dosud vytvořený uživatelský účet, můžete si požádat o jeho založení na e-mailové adrese podatelna@predboj.cz. Pokud účet máte, přihlaste se výše pod svým uživatelským jménem.