Do Neratovic autobusem? Už od září! (AKTUALIZOVÁNO)

V první den příštího školního roku, 2.  září, vyjede z Předboje poprvé autobus do Neratovic. Poveze určitě nejen školáky. Pokud chcete vědět víc, čtěte dál.

Několikakolové jednání přineslo úspěch, spojení do Neratovic je realitou. Pro začátek jsem zvolili nejúspornější variantu, která představuje pět spojů denně v pracovní dny, dva do Neratovic (7.25 a 9.55 hod.) a tři do Předboje (10.10, 12.55 a 15.43 hod.).

Spojení bude zajišťováno modifikovanou linkou PID č. 418, která ve výše uvedených časech pojede přes Kojetice, III. ZŠ a Kojetickou ulici v Neratovicích a končit bude na neratovickém nám. Republiky. Do nejbližšího města se tak dostanou nejen děti a mládež do škol, ale taky senioři  ostatní za lékaři nebo nákupy.

Změny nás čekají i na lince č. 368. Ta méně příjemná je zkrácení spoje, který odjíždí z Ládví v 16.15 hod., který bude končit nově v Bašti, stejně jako zcela nový spoj odjíždějící z Ládví v 15.15 hod. Změna souvisí s výší příspěvku, který naše obec na linku 368 hradí a prozatím z důvodu nevytížení úseku Bašť-Předboj nebude navyšovat. Naopak je zaveden celotýdenně noční spoj odjíždějící z Ládví v 0.40 hod. Financován je z peněz, které ušetřila Bašť na výše zmíněných zkrácených spojích.

Naopak příjemnou změnu jistě znamená na jedné straně sice odebrání jednoho z ranních spojů, ale zároveň dlouho očekávané přidání spoje, který bude odjíždět z Ládví ve 21.30 hod. Bude tak vykryta dlouhá mezera mezi 20. a 23. hodinou, kdy více než tři hodiny do Předboje z Ládví nic nejelo.

O všech konkrétních změnách se dozvíte po schválení definitivní podoby jízdního řádu i v příslušné sekci zde, na obecních stránkách.

-sob-