Bezpečně v naší obytné zóně

Již třetím rokem se na Den dětí v ulici Pod Hřištěm konala dopravní akce s předbojskými dětmi a s vrchním strážníkem Obecní policie panem R. Sedlákem.

Za přispění obecního úřadu bylo nakoupeno 10 kusů jablek a 14 ks citrónů (každý rok nám citróny chyběly, tak proto větší počet).
Děti oblečené do bezpečnostních vestiček za pomoci maminek – organizátorek akce a strážníka Obecní policie Líbeznice, zastavovaly auta na rozcestí ulic Pod Hřištěm, Na Jaroši a Hlavní. Od strážníka děti obdržely obrázek s obytnou zónou, z domova si přinesly policejní „plácačku“a řidičům pokládaly starou, známou otázku: „Jakou rychlostí se jezdí v obytné zóně?“
Akce začala v 17.00 hod. a v 17.20 hod. nám už došlo poslední desáté jablíčko za správnou odpověď. Byli jsme opravdu mile překvapeni, že si naši řidiči konečně pamatují, že v obytné zóně se jezdí rychlostí maximálně 20 km za hodinu a že si zde smějí hrát děti. Na citrónky došlo také, ale odpovědi nebyly tak zlé. Pouze jeden řidič uvedl rychlostní limit 50 km/hod., ostatní by v obytné zóně nepřekročili třicítku. Pan strážník také připomněl řidičům, že stání je dovoleno pouze na místech označených jako parkoviště.
Akci jsme ukončili za zvuku houkačky policejní motorky v 17.35 hod., kdy nám zůstalo v košíčku 6 citronků.
Děkujeme všem řidičům za trpělivost, strážníkovi za velkou pomoc a hlavně všem dětem a rodičům, kteří se k nám připojili.
-La&La-

alt

alt