Autobusy a jak dál?

Ve středu 16. května navštívil obecní úřad ředitel ČSAD Střední Čechy, a.s., provozovatele kromě jiných autobusové linky č. 368.

Ne, nebojte se, žádnou „jobovku“ nám sdělit nepřijel. Byla to spíš taková společensko-inspekční cesta. Ještě před schůzkou totiž stačil zkontrolovat jednoho ze svých zaměstnanců parkujícího právě v obratišti na návsi.
Na schůzce jsme pak probrali vše, co nás pálí takříkajíc na trase. Přeplněnost některých spojů asi hned tak nevyřešíme, ta souvisí s plánováním a, jak jinak, s financováním hromadné dopravy. Otázkou je, zda změna na postu hejtmana přinese i změnu v přístupu Středočeského kraje, který se na proklamovaném spolufinancování hromadné dopravy podílí tak, že dosud nezaplatil za rok 2012 ani korunu.
Naopak bylo přislíbeno další vzdělávání řidičů v oblasti chování vůči cestujícím a zlepšení v oblasti v současnosti asi nejpalčivější, terou jsou pozdní odjezdy od metra směrem do Předboje.
Závěrem pak nás pan ředitel Ševčík ujistil o tom, že autobusy nepřestanou jezdit ani po skončení stávajících smluv, pokud by k němu došlo (jako že se již středočeští představitelé vyjadřují tak, že chtějí výpovědi stáhnout). A to je nepochybně informace nejcennější.
-sob-