Mikulášské setkání se povedlo

mikulasske setkani 12 2015V sobotu (5. 12.) odpoledne se na rohu ulic Ke Tvrzi a U Rybníčka sešla podle hrubého odhadu dobrá stovka Předbojáků, kteří se nechali zlákat pozvánkou na mikulášské setkání. Nejen já si myslím, že by se z něho mohla stát tradice.

Na začátku celé akce přitom byl telefonát pořadatele s tak trochu tajemným názvem Music Light Effect, za nímž se skrývá Předboják Láďa Cach, který požádal obecní úřad o téměř symbolickou finanční podporu na zakoupení špekáčků a pečených kaštanů a nijak neskrýval svoje nadšení ani hlavní záměr: dát lidem možnost potkat se v sobotu odpoledne se sousedy blízkými i vzdálenějšími, na chvíli se zastavit a jen tak si poklábosit. A protože v sobotu bylo zároveň "Mikuláše", podařilo se ve spolupráci s dalšími sousedy připravit i nadílku pro nejmenší.

Věřím, že se setkání všem příchozím líbilo a doufám, že se podaří ho někdy zopakovat. Přiznávám, že jsem zpočátku úplně nevěřil, že vše dobře dopadne, ale když se objevil Mikuláš se svojí družinou, rozplynuly se i moje poslední obavy.

Velmi rád proto tlumočím poděkování pořadatele Ládi Cacha všem, kdo zdaru setkání pomohli, jmenovitě alespoň Mikuláši a jeho družině za skvěle zvládnutou nadílku, (nejen) paní Kateřině za pomoc u výdejny, Míše (nejen) za přípravu balíčků, Zbyškovi (nejen) za samovar a v neposlední řadě Předbojákům, že přišli v tak hojném počtu.