znak Předboj

Smlouva na rekonstrukci čističky uzavřena

Samotné práce by pak měly začít počátkem října, jejich ukončení předpokládáme do poloviny ledna 2015. Dříve se začít nedalo, protáhnul se výběr dodavatele.


Do soutěže o rekonstrukci se přihlásilo šest zájemců, jeden byl vyřazen už po otevření obálky s nabídkou, další pak po jejím vyhodnocení. Nabídky zbylých čtyř zájemců byly vyhodnoceny podle předem známých kritérií (cena, délka záruky, doba realizace) a seřazeny podle dosaženého počtu bodů. Vítěz nakonec ze soutěže odstoupil, takže smlouvu jsme podepsali s druhým zájemcem v pořadí.

A co nás ještě může potkat? Jednak komplikace spojené s tím, že se Úřad pro ochranu hospodářské soutěže začal zakázkou zabývat,  jeden z občanů Předboje (tedy nikdo z uchazečů, a to ani potenciálních, ale opravdu jeden z nás) mu zaslal podnět. 

Dále může uvedený úřad ještě obeslat jeden z vyloučených uchazečů.

A konečně nás může zradit, jak už to tak bývá, počasí, přece jen měly původně práce začít o něco dříve.


Věříme ale, že se nevyplní žádný z černých scénářů, vše dobře dopadne a v lednu budeme mít čistírnu schopnou zvládat nejen aktuální množství odpadních vod, ale i zvýšený nátok spojený zejména s další výstavbou v Předboji. A nezanedbatelným efektem je jistě i zvýšení životního komfortu pro obyvatele bydlící v blízkém okolí čističky, kterým by měla nová technologie ulehčit, hlavně pokud se týká zápachu.

Radek Soběslavský, místostarosta

 

Ze zasedání

Zasedání zastupitelstva
Předbojské zprávy

Informace a kontakty

Obecní úřad Předboj
Hlavní 18, Předboj
250 72 Kojetice
Hodiny pro veřejnost
Pondělí 8-12 a 17-19
Středa 8-12 a 17-19
tel./fax: 315 682 901 mobil: 774 943 331
podatelna@predboj.cz    
Komerční banka Neratovice, č.ú. 12223201/0100
IČO: 00240630 ID DS: jtqbx44
Obecní knihovna: Středa 14-18
Kontakty na konkrétní osoby
GDPR: Zásady ochrany osobních údajů / Používání cookies