znak Předboj

Obecní policie v květnu: Ve znamení prevence

Strážníci byli ovšem nuceni kromě pochůzkové činnosti, tak jak ji známe ještě ze starých filmů, provádět i některé nepopulární kroky.


Opět tak nachytali několik provinilců, kteří překročili povolenou rychlost v obci o více než 10 km/h. Rovněž stání v místech, kde je to zakázáno, vyneslo několik stokorun do policejní pokladničky.

Zaznamenali jsme ale dvě události, které nepatří mezi nejobvyklejší.

První byl konflikt mezi dvěma děvčaty, který vyvrcholil inzultací jedné z nich. Napadená je Předbojačka, agresorka z Baště. Naštěstí vše dobře dopadlo, když ke zranění nedošlo, a slečna, které "ujela ruka", tak musela pouze zaplatit blokovou pokutu. Je tady ovšem jedno velké ALE. Opravdu to dobře dopadlo? Příčina konfliktu totiž úplně jasná není.

Na Východní Stráni pak proběhlo šetření zvadlé zeleniny. Nejedná se ale o žádný vtip. Bylo totiž opravdu zjištěno, že rostlinky byly poškozeny patrně neopatrně provedeným postřikem sousedního pole. Snad si příště dá pracovník provádějící postřik větší pozor.

Kromě výše uvedeného strážníci prováděli pochůzky, tentokrát bez vážných závad. Dokonce ani nenarazili na neposlušné pejskaře. V tomto bodě ale musím potvrdit, že jde spíše o náhodu.

Díky aktivitě obecní policie zmizel také automobil z křižovatky u bývalého strážního domku při mělnické silnici, kde nebyl odstaven zrovna šikovně. Zjištěni byli i údajní nájemníci, nicméně jejich případné vystěhování či přestěhování už je v kompetenci vlastníka budovy, který ostatně plánuje jeho zbourání.

-sob-

 

Ze zasedání

Zasedání zastupitelstva
Předbojské zprávy

Informace a kontakty

Obecní úřad Předboj
Hlavní 18, Předboj
250 72 Kojetice
Hodiny pro veřejnost
Pondělí 8-12 a 17-19
Středa 8-12 a 17-19
tel./fax: 315 682 901 mobil: 774 943 331
podatelna@predboj.cz    
Komerční banka Neratovice, č.ú. 12223201/0100
IČO: 00240630 ID DS: jtqbx44
Obecní knihovna: Středa 14-18
Kontakty na konkrétní osoby
GDPR: Zásady ochrany osobních údajů / Používání cookies