Obecní policie v květnu: Ve znamení prevence

Strážníci byli ovšem nuceni kromě pochůzkové činnosti, tak jak ji známe ještě ze starých filmů, provádět i některé nepopulární kroky.

Opět tak nachytali několik provinilců, kteří překročili povolenou rychlost v obci o více než 10 km/h. Rovněž stání v místech, kde je to zakázáno, vyneslo několik stokorun do policejní pokladničky.

Zaznamenali jsme ale dvě události, které nepatří mezi nejobvyklejší.

První byl konflikt mezi dvěma děvčaty, který vyvrcholil inzultací jedné z nich. Napadená je Předbojačka, agresorka z Baště. Naštěstí vše dobře dopadlo, když ke zranění nedošlo, a slečna, které "ujela ruka", tak musela pouze zaplatit blokovou pokutu. Je tady ovšem jedno velké ALE. Opravdu to dobře dopadlo? Příčina konfliktu totiž úplně jasná není.

Na Východní Stráni pak proběhlo šetření zvadlé zeleniny. Nejedná se ale o žádný vtip. Bylo totiž opravdu zjištěno, že rostlinky byly poškozeny patrně neopatrně provedeným postřikem sousedního pole. Snad si příště dá pracovník provádějící postřik větší pozor.

Kromě výše uvedeného strážníci prováděli pochůzky, tentokrát bez vážných závad. Dokonce ani nenarazili na neposlušné pejskaře. V tomto bodě ale musím potvrdit, že jde spíše o náhodu.

Díky aktivitě obecní policie zmizel také automobil z křižovatky u bývalého strážního domku při mělnické silnici, kde nebyl odstaven zrovna šikovně. Zjištěni byli i údajní nájemníci, nicméně jejich případné vystěhování či přestěhování už je v kompetenci vlastníka budovy, který ostatně plánuje jeho zbourání.