Obecní policie: Strážníci nepijou

V červenci se prázdninová atmosféra projevila i na práci obecní policie. O největší vzrušení se tak postaral řidič, který silniční kontrolu obvinil z výkonu služby pod vlivem alkoholu.

Řidiče hlídka zastavila, protože se na silnici pohyboval v rozporu se silničními pravidly. Ten, zřejmě v momentě, kdy zjistil, že mu jeho způsob jízdy jen tak neprojde, obvinil strážníka, že je opilý. Při následné dechové zkoušce, kterou strážník na vlastní žádost podstoupil, nebyla přítomnost alkoholu zjištěna. Škoda, že se řidič neuměl ke svému přestupku postavit jako chlap.
Folklórem asi lze nazvat nejen překračování rychlosti (i když to se, jak plyne ze svodek i slov samotných policistů, v poslední době výrazně zlepšilo), ale také volné pobíhání některých psů po obci. Český voříšek asi hrůzu na první pohled nevzbudí, ale takový ridgeback, to už může bý jiné kafe. Majitel tak přispěl do policejní kasy již několikátou pokutou. Kdyby si raději za ty peníze koupil vodítko...