Obecní policie v únoru: "Krádež" bot

Únor je nejen nejkratším měsícem v roce, ale skoro by se mohlo zdát, že ten letošní aspiruje na ten nejnudnější. Tedy z hlediska strážníků naší obecní policie. Ale uvidíme, do konce roku je ještě opravdu daleko.

Krádeže bot zmíněné v titulku se dopustil dělník ze stavby v ulici Západní Stráň. Určitě ale ne se zlým úmyslem, podle zjištění strážníků krást nechtěl. Sháněl pracovní obuv, protože ta jeho se mu ten den po ránu prostě rozpadla. Co je ale nutno ocenit, je všímavost Předbojáka, který obecní policii telefonicky oznámil pohyb dvou podezřelých osob v Čenkovské ulici. Kdyby věděl, že okolo kontejnerů s tříděným odpadem nepáchají nic nekalého, ale jen shánějí boty pro jednoho z nich, asi by telefon nezvedl. Takhle měl dělník smůlu a byl poučen, že i odpad v popelnicích někomu patří.

Koncem února se uskutečnil jediný únorový odchyt zatoulaného psa. Akce proběhla v ulici V Dolině, pes neměl čip, obojek ani tetování. Přesto si ho ještě téhož dne vyzvedl v policejním kotci majitel. Odvézt si ho mohl po zaplacení 500korunové pokuty.

Z dopravních přestupků tentokrát policie evidovala pouze několikanásobné stání v protisměru v Baštěcké ulici.