Obecní policie v dubnu: Jako obvykle neukáznění pejskaři a řidiči

Strážníci přijali v průběhu čtvrtého letošního měsíce několik oznámení týkajících se podezřelých aut nebo volně se po obci pohybujících psů. Zatímco podezřelé auto nenašli na nahlášeném místě ani jednou, psi byli odchyceni všichni, jeden dokonce dvakrát.

Jedno auto mělo sjet ze silnice u rybníka, ale nalezeno nebylo. Druhé se mělo pohybovat kdesi v Baštěcké ulici a obsazeno mělo být čtyřmi alternativními spoluobčany. Ani při jeho hledání nebyla hlídka úspěšná. Ale není to vlastně dobře?

Pokud se týká neukázněných pejskařů, kteří se neumí řádně postarat o svoje miláčky, oba si svoje psy vyzvedli. Poděkování patří Předbojákovi (jehož totožnost známe, ale nesmíme prozradit), který v jednom případě zvíře pohotově sám odchytil a odvezl do líbeznického policejního kotce,

A i v dubnu pokračovala nikdy nekončící snaha o ukáznění některých řidičů, kteří si myslí, že ulice, včetně travnatých pásů okolo vozovek, slouží výhradně k odstavování jejich vozidel. Vzhledem k tomu, že v ulici Na Jaroši už se nedalo v některých dnech ani pořádně projet, veřejná zeleň byla citelně poškozena a vlastníci vozidel bohužel na výtky civilistů příliš nedali, požádali jsme o pomoc strážníky, kteří se pokusili zjednat pořádek, prozatím bez použití donucovacích prostředků. Snad se situace zlepší.

Přeju pěkný květen.