Obecní policie v říjnu: Citelné pokuty za citelné překročení rychlosti

Hned tři řidiče pokutovali strážníci za překročení nejvyšší povolené rychlosti v obci. Ve dvou případech to bylo v místě, kde je rychlost před přechodem pro chodce snížena na 30 km/h. Buďme ohleduplnější, značka tam není kvůli výběru pokut, ale proto, že ne přechod je z auta špatně vidět.
A bodová světla na budově obecního úřadu poničil (nejspíš) vandal.

Na ulici Velkoveské se hodně nevyplatilo více než dvojnásobné překročení rychlosti. Pokuta ve výši 2.500,- Kč je jistě na místě a dotyčný řidič si tady už dá určitě pozor. Druhý případ překročení rychlosti byl ve stejném místě ohodnocen blokovou pokutou ve výši 500,- Kč, jako polehčující okolnost byla nejspíš zohledněna skutečnost, že řidič jel jinde předpisových 47 km/h. Posledního řidiče stálo 68 km/h na Hlavní ulici 1.000,- Kč.

Koncem měsíce pracovnice obecního úřadu při úklidu před jeho budovou našla zbytky bodových světel. Nikde nebyly nalezeny žárovky, takže předpokládáme, že vytrhání „bodovek“ možná nebylo dílem vandala, ale někoho, kdo žárovky buď potřeboval domů a nechtělo se mu za ně utrácet, nebo je obratem vyměnil za pár piv. Neznámý nenechavec taky poškodil držák vlajek před úřadem. Bohužel, na podobné případy je policie většinou krátká, pokud se neobjeví očitý svědek. Jsme ale rádi, že alespoň nedochází k jiné, závažnější trestné činnosti.