Obecní policie v červenci: Tak mají vypadat prázdniny

Nedá se říct, že by se v červenci nic nedělo. Oproti jiným měsícům ale měli přece jen strážníci větší klid. Největší akcí tak byla záchrana dvou holoubat. Došlo ale i na pokutu. A většina událostí se odehrála na Východní Stráni.

Nejprve tedy k ptáčatům. Nějakou náhodou se ocitla na silnici právě v ulici Východní Stráň. Všiml si jich naštěstí včas jeden ze zdejších obyvatel, který, protože si s nimi nevěděl rady, správně přivolal obecní policii. Strážníci holoubata přemístili na bezpečné a vyvýšené místo, neboť podle jejich stáří a chování správně usoudili, že se už potřebují naučit létat.

V křižovatce ulic Hlavní a opět Východní Stráň se objevila olejová skvrna. Strážníci na místě počkali až do příjezdu hasičů z Neratovic, které zavolali a kteří místo uklidili.

A do třetice Východní Stráň. Hlídka obecní policie zde na základě oznámení provedla pátrání po automobilu zn. BMW, jehož osádka se chovala podezřele a vyvolala v oznamovateli dojem, že by mohlo jít o tzv. tipaře. Do příjezdu strážníků však vůz zmizel.

Pokuta za nesprávné parkování kupodivu nebyla udělena v oblasti Východní Stráně, jak by asi čtenář očekával, ale v průjezdu k Mateřské škole. No, když někdo neumí dopravní značky…

Přeju krásnou druhou půlku prázdnin.